Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Skočil na kamion s vínem a začal pít přímo z cisterny

Těžko uvěřitelný případ musela řešit kalifornská policie nedaleko města Modesto. Devětatřicetiletý Gabriel Moreno se tam totiž rozhodl pořádně napít vína. Skočil na kamion, vsoukal se pod cisternu a chlemtal víno přímo z kohoutů. Na zmar přišlo téměř 4000 litrů vína, jehož valná část skončila na dálnici.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Skočil na kamion s vínem a začal pít přímo z cisterny

Když řidič společnosti Cherokee Freight Lines před sebou uviděl auto, které zapnulo blinkry, myslel si, že má muž za volantem poruchu. Vůz zastavil na krajnici a řidič kamionu za ním, aby pomohl.

Jenže místo nešťastného řidiče vyběhl z vozu muž oblečený pouze v trenýrkách a roušce, v Kalifornii rovněž povinné. Zamířil rovnou k cisterně a řidič kamionu si uvědomil, že o žádnou nehodu nejde. Opět se tedy rozjel, to už však hbitý muž v trenýrkách stál na žebříku u cisterny.

Kamery na kamionu následně zachytily, jak se muž dovedně vsoukal pod cisternu. Otevřel jeden z kohoutů a začal chlemtat vytékající víno. Není jasné, zda řidič kamionu věděl o tom, že mu muž naskočil na cisternu, policii však zavolal v okamžiku, kdy mu kontrolky začaly ukazovat pokles hladiny v cisterně.

„Poslouchal jsem to na vysílačce. Poslouchal jsem takhle tisíce a tisíce případů, tenhle je ale rozhodně mezi top deseti,“ uvedl Tom Olsen z policie města Modesto. „Ten člověk byl schopen vypustit víno z tankeru a vlezl si pod kohout způsobem, který lze nejlépe popsat jako dělání andělíčků ve sněhu,“ dodal policista.

Muž, později identifikovaný jako Gabriel Moreno, byl nakonec zatčen. „Dostal přesně to, o co si od začátku koledoval,“ uvedl Olsen. Přepravní společnost uvedla, že přišla o 1000 galonů (3785) litrů vína, což by stačilo na 5000 lahví. O jakou šlo značku, neuvedla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků