Hlavní obsah

Severokorejský elixír prý rozmnožuje mozkové buňky a brání vráskám

Vědci v Severní Koreji prý vyvinuli supernápoj, který zabraňuje stárnutí kůže a rozmnožuje mozkové buňky. Oznámila to severokorejská tisková agentura KCNA, která si tak kromě toho, že v pátek opět hrozila válečným konfliktem s Jižní Koreou, našla čas i na veselejší témata.

Severokorejský elixír prý rozmnožuje mozkové buňky a brání vráskám

Podle agentury Reuters KCNA výrazně zjemnila svůj tón, aby mohla propagovat nápoj, který obsahuje výtažky z 30 rostlin a jeho účinky jsou "léčivé i preventivní". Více než 60 "mikročástic" prý osvěží tělo i mysl, odstraní únavu, zabraňuje tvorbě vrásek a působí preventivně proti infarktu a mozkové mrtvici.

Vhodný do elektráren a hutí

Nápoj prý na nedávném veletrhu v Pchjongjangu budil značnou pozornost čínských, německých a dalších odborníků. Jeho blahodárné účinky údajně vyzkoušeli pracovníci různých oborů, "zejména zaměstnanci tepelných elektráren, hutí a zdravotnických zařízení".

Výčet zázračných účinků nápoje agentura zakončila tvrzením, že nemá naprosto žádné vedlejší účinky.

Severokorejci se rádi chlubí

Podobné zprávy z KLDR je však nutno brát s rezervou. Často nemají svým obsahem a věrohodností daleko k "Rádiu Jerevan". Před časem například Pchjongjang oznámil světu, že vyřešil problém s termojadernou fúzí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků