Hlavní obsah
I letos zaplnili ulice New Yorku příznivci Santy Clause a alkoholu. Foto: Profimedia.cz

Santové zpacifikovali útočníka s nožem

Santa Claus je obecně známý tím, že nosí dárky. Skupina červeně oděných mužů však v sobotu v newyorském metru prokázala i jiné kvality. Dokázala během chvíle zpacifikovat útočníka, který v hádce vytasil nůž a svého soka poranil.

I letos zaplnili ulice New Yorku příznivci Santy Clause a alkoholu. Foto: Profimedia.cz
Santové zpacifikovali útočníka s nožem

Minulou sobotu se v New Yorku odehrálo každoroční setkání fanoušků Santy Clause, kterého se účastní stovky lidí. Na popíjení v ulicích v kostýmech Santy nazvané SantaCon vyrazila i skupina mužů, která ve vlaku z Long Islandu narazila kolem šesté hodiny večer na opilého agresora.

Ten dle výpovědi svědků vykřikoval homofobní poznámky a s jedním z cestujících se pustil do rvačky. Agresivní muž vytáhl na svého protivníka nůž a bodl ho do nohy. V to chvíli se na něj sesypalo několik mužů v červených kostýmech s bambulkou.

Útočníka pak Santové dokázali udržet až do příjezdu policie. Zraněný muž byl na následující zastávce předán zdravotníkům a převezen do nemocnice. Naštěstí utrpěl jen lehká zranění.

SantaCon není klasickým vánočním svátkem, ale spíše hospodskou zábavou, jejíž účastníci jsou označování za opilce, co chtějí v ulicích dělat nepořádek. Celá akce, která je organizátory označována za „nepolitickou, nekomerční a nesmyslnou“, se odehrává v několika městech v celých USA, však vynáší velké množství peněz, které organizátoři věnují na charitu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků