Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Ruský farmář zabil holýma rukama vzteklého vlka

Zní to jako jeden z klasických příběhů o téměř nadpřirozených schopnostech sovětských úderníků a rolníků, avšak tenhle se skutečně stal. A to 2. ledna letošního roku v odlehlé vesnici na Sibiři. Usedlost nejmenovaného ruského muže napadl vlk, který mu pokousal dva psy a zaútočil na koně. Farmář si nestihl doběhnout pro pušku a se šelmou se pustil do křížku holýma rukama.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Ruský farmář zabil holýma rukama vzteklého vlka

Muž žijící na usedlosti ve vesnici Novotrojickoje, jihozápadně od Biribidžanu (hlavního města Židovské autonomní oblasti) vyrazil vstříc vlkovi, který se vydal lovit na jeho farmu. Rozmazaný záznam útoku z bezpečnostních kamer se stal hitem sociálních sítí.

Vlk podle ruských médií farmáři potrhal dva psy a zaútočil i na koně. Záznam ukazuje, jak vlk útočí na jednoho ze psů, který se před šelmou snaží utéct. V tu chvíli zasáhl farmář vyzbrojený pouze baterkou. Vlka muž nejdříve chytil za krk a pak se mu ho podařilo povalit na zem. Tam zvíře zabil, sám byl však lehce pokousán.

Zpráva rozdělila ruskou veřejnost. Jedni obdivují farmáře, druzí litují vlka. „Lesy jsou ničeny a vypalovány a vlci ztrácejí svou přirozenou kořist,“ napsal jeden z kritiků. Jak uvedla šéfka oblastní veterinární správy Galina Dzjubová, je otázkou, zda se zvíře vydalo k lidskému obydlí z hladu, nebo proto, že bylo nemocné.

Na definitivní laboratorní výsledky bude potřeba si ještě počkat, předběžné informace však podle Dzjubové ukazují, že zvíře trpělo vzteklinou. V dalších dnech se rovněž rozhodne, zda bude na vesnici z důvodů možného přenosu vztekliny uvalena karanténa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků