Hlavní obsah
 

Pro dlouhé vlasy byl terčem posměchu, pak všem vytřel zrak

Ve škole se mu spolužáci smáli, rodiče doma nechápali, přesto si chlapec stál za svým. Devítiletý Kit se rozhodl, že si nechá nárůst dlouhé vlasy a ostříhat si je nechal až po osmnácti měsících. A to vše z ušlechtilých důvodů.

 
Pro dlouhé vlasy byl terčem posměchu, pak všem vytřel zrak

Ellen Widdupová je na svého devítiletého syna Kita mimořádně hrdá. Klučina z městečka Hollesley v anglickém hrabství Suffolk si totiž nechal 18 měsíců růst dlouhé vlasy, aby si je mohl nechat ostříhat, a přispět tak na charitativní účely.

Svůj záměr malý Kit přede všemi tajil. Rodiče se s ním o jeho vlasech bavili jen jednou, když kategoricky odmítl, že by se mohl nechat ostříhat, a už to více neřešili.

Za dívku ho měla i agentura

Kit si přitom vytrpěl i hodně narážek ve škole. S blonďatými loknami totiž vypadal jako dívka, což mu jeho spolužáci dali patřičným způsobem na srozuměnou. S dívkou si ho spletli i zástupci jedné modelingové agentury, kteří hledali nové tváře pro značku vyrábějící oděvy pro mladé dívky a oslovili Kitovu matku.

I’m unbelievably proud of this kid. For two years he has been growing his hair. On a regular basis he has been mistaken for a girl, been called names or teased for a ponytail. Every time he has shrugged it off. Because he was growing it for a purpose. And today - after his hair reached the requisite 10 inches - he had it all chopped off at Evelyn Jacks to donate to The Little Princess Trust. His hair will now be used to make a wig for a child who may have lost his/her hair to chemotherapy. I love this kid and his enormous heart.

Posted by Ellen Widdup on Friday, November 8, 2019

„Už ani nevím, kolikrát si Kita lidé pletli s holčičkou. Už jsme se ani kolemjdoucí nesnažili opravovat,“ vzpomínala pro agenturu AP s úsměvem chlapcova matka Ellen.

Vlasy věnoval dětem, které o ně přišly po chemoterapii

Po celých osmnáct měsíců bylo Kitovým záměrem přispět svými vlasy na charitu určenou dětem, které prodělaly chemoterapii a o vlastní kadeře přišly.

Vlasy si nechal Kit ostříhat 8. listopadu, když už dorostly délky 25 centimetrů. Tehdy se svěřil matce také s tím, proč si nechal tak dlouhé vlasy narůst.

Nikdy nebyl dítě, co se přizpůsobuje

„Vážně mi nevadilo, že si ze mě ostatní dělali legraci. Copak nikdy neviděli Kurta Cobaina?“ popsal Kit. „Zpočátku jsem chtěl vypadat jako on, ale pak jsem četl příběh o dívce, která přišla o vlasy při chemoterapii, tak jsem si řekl, že bych jí mohl věnovat ty své,“ dodal chlapec.

Really proud of this kid. Karate Kit. ❤️

Posted by Ellen Widdup on Saturday, February 2, 2019

Darování vlasů je součástí projektu The Little Princess Trust, který pomáhá právě dětem s rakovinou, které prošly chemoterapií. Poté, co Ellen Widdupová sdílela video s příběhem svého syna, získal projekt nebývalou popularitu na sociálních sítích.

„Kit nikdy nebyl dítě, které se snadno přizpůsobuje. Je statečný, odvážný, tvrdohlavý a odhodlaný, ale také mimořádně empatický a citlivý,“ neskrývala hrdost Kitova maminka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků