Hlavní obsah

Norský umělec maluje obrazy krví

Maloval obrazy do prachu na skle auta, vytvářel díla pomocí střelného prachu, teď norský umělec Dino Tomic opět zaujal, když začal kreslit vlastní krví.

Norský umělec maluje obrazy krví

Netradičním způsobem se Tomic rozhodl poukázat na to, jak že dárcovství krve zachraňuje životy. Umělec z norského Notoddenu k tomu požívá svého talentu a vlastní krve. Doufá, že rudé kresby pomohou zvýšit povědomí o této problematice.

Tomic už takto vytvořil několik takovýchto děl včetně svého autoportrétu. Jeho sdělení pak nejlépe dokumentuje malba spojených rukou se srdcem v pozadí.

Jak Tomic uvedl, krví se dá kreslit v podstatě jako akvarely. Rudou tekutinu pouze rozmíchá s trochou vody a pustí se do malování.

„Proces mé tvorby je pokus a omyl, protože všechno, co dělám, nikdo předtím nedělal. Takže zkouším vše, co umím, aby to fungovalo,“ uvedl Tomic. „Vytvářím vše, co má nějaký smysl, ať už kvůli příběhu nebo sdělení ať už to má smysl pro mě nebo pro veřejnost,“ dodal na vysvětlenou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků