Hlavní obsah
 

Mývalovi se pijatika na vánočních trzích nevyplatila

V Německu se konají tradiční vánoční trhy. K těm patří i to, že jejich návštěvníci občas vypijí o nějakou tu skleničku navíc. Jeden takový se objevil i v hlavním městě Durynska Erfurtu. Jen s tím rozdílem, že tentokrát se jednalo o mývala.

 
Mývalovi se pijatika na vánočních trzích nevyplatila

Vůně svařeného vína a vánočních pochoutek neláká jen lidi, ale i zvířata. Neodolal ani mýval, který si zašel přímo ke zdroji na vánoční trhy do Erfurtu. Při pojídání odpadků narazil na odložené kelímky s vínem a pořádně si zavdal.

Zvíře se opilo natolik, že nebylo schopné ani pořádně chodit. Mýval chvíli laškoval s turisty a následně omdlel. Jeho řádění zaznamenala i místní policie.

V Německu žije přes milion mývalů

Místní policejní mluvčí však opilost zvířete odmítl potvrdit. „Je to jen předpoklad. Dechová zkouška mu nebyla provedena,“ odpověděl.

Příběh má ovšem smutnou dohru. Podroušený mýval byl převezen k místnímu myslivci, který ho zastřelil. V Německu je totiž mýval považován za invazivní druh, tedy nepůvodní zvíře, které se rychle rozmnožuje a vytlačuje původní druhy.

Populace mývalů, kteří se do Německého města Kassel dostali ve 40. letech 20. století, kdy byly dva mývalí páry vypuštěny do volné přírody, je značně přemnožená. V Německu jich je přes milion a šíří se i do okolních zemí, včetně České republiky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků