Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Muž prohrál v páce s nezletilým synem. Rozzuřil se a policie ho uklidňovala osm hodin

V noci z pondělí na úterý vyzval pětapadesátiletý Curtis Zimmerman z města Florence v americkém Kentucky svého syna k souboji v páce. Neunesl, že prohrál, sáhl po zbrani a několikrát vystřelil. Jeho vztek vedl k osmihodinovému zásahu policie.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Muž prohrál v páce s nezletilým synem. Rozzuřil se a policie ho uklidňovala osm hodin

O incidentu informoval zpravodajský server televizní stanice ABC s odkazem na prohlášení úřadu šerifa okresu Boone. Jeho zástupci byli krátce před jednou hodinou v noci místního času přivoláni ke střelbě v rodinném domě.

Zimmerman byl ten večer opilý a vyzval svého nezletilého syna (jehož přesný věk nebyl uveden) k zápasu v páce. „Když prohrál několikrát za sebou, naštval se, což vedlo k hádce a potyčce,“ uvedli policisté.

Opilý muž popadl pistoli a dvakrát v domě vystřelil, zatímco vyděšený syn utíkal do prvního patra. Není jasné, zda při střelbě Zimmerman mířil na syna či nikoliv, on sám policii uvedl, že střílel do stropu.

Když policisté dorazili, zjistili, že dvěma členům rodiny se podařilo z domu utéct. Vevnitř zůstával pouze ozbrojený Zimmerman, který odmítal vyjít ven. Následovalo policejní obležení, během něhož se pokusil muže přesvědčit policejní vyjednavačský tým.

Povedlo se mu to až v půl deváté ráno, osm hodin poté, co na místo dorazili první policisté. Zimmerman byl následně převezen do nemocnice, kde podstoupil lékařské vyšetření. Poté bude převezen do vazby a obviněn z vědomého ohrožení. Kauce byla stanovena na 5000 dolarů (zhruba 118 tisíc korun).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků