Hlavní obsah
 

Královské posezení. Zlatý záchod je osázen více než 40 tisíci diamanty

Na světě existuje spoustu přepychových, ale ve své podstatě naprosto zbytečných věcí. Málokterá je však tak luxusní a tak zbytečná, jako záchod, který vystavila hongkongská šperkařská firma na čínském veletrhu. Kompletně zlatá toaleta je vybavena prkýnkem z neprůstřelného skla, ve kterém je zasázeno 40 815 diamantů.

 
Královské posezení. Zlatý záchod je osázen více než 40 tisíci diamanty

Vskutku unikátní toaletu z dílny firmy Coronot, značky, jenž vlastní slavná šperkařská firma Aaron Shum z Hongkongu, vystavují v rámci veletrhu China International Import Expo v Šanghaji.

Luxusní záchod z ryzího zlata má hodnotu téměř 1,3 milionů dolarů (téměř 30 milionů korun). Desítky tisíc diamantů zapuštěných ve skle váží celkem 334,68 karátů (66,9 gramů). Výroba toalety zabrala tři měsíce.

Zájemci o vpravdě královské posezení ale mají smůlu. Firma o prodeji toalety neuvažuje. „Rádi bychom postavili muzeum věnující uměleckému zpracování diamantů, aby si je mohlo užít více lidí,“ uvedl Aaron Schum, zakladatel slavné značky.

Aaron Schum rovněž usiluje o zapsání svého nejnovějšího díla do Guinnessovy knihy rekordů. Chce získat titul toalety s nejvíce diamanty. Pokud uspěje, bude to už desátý zápis této firmy do knihy rekordů. Už předtím firma vyrobila kytaru posázenou diamanty o celkové váze 400 karátů nebo dámské lodičky s 10 tisíci růžovými diamanty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků