Hlavní obsah
Aslan se narodil se čtyřma ušima. Foto: Profimedia.cz

Kocour se narodil se čtyřma ušima, díky anomálii našel nový domov

Rok starý kocour jménem Aslan trpí vzácnou genetickou mutací, díky níž se narodil se čtyřma ušima. Právě jeho odlišnost od jiných koček mu však s největší pravděpodobností pomohla k nalezením nového domova. Ze zvířecího útulku ho adoptovala jednačtyřicetiletá Swati Komanduriová z americké Pensylvánie, která se s příběhem nyní svěřila deníku Daily Mail.

Aslan se narodil se čtyřma ušima. Foto: Profimedia.cz
Kocour se narodil se čtyřma ušima, díky anomálii našel nový domov

Komanduriová, která je finanční analytičkou, krátkosrstého kocoura adoptovala z organizace Animal Safe Haven, pro niž sama pracuje jako dobrovolnice. Aslana, společně s jeho 13 sourozenci, zachránili vloni z jednoho z tamních autoservisů.

„Zavolali mi s tím, že zachránili 14 koťat. Když jsem je vyzvedávala, řekli mi, že je mezi nimi malé kotě se čtyřma ušima. Nikdy jsem kočku se čtyřma ušima neviděla. O této mutaci jsem netušila,“ řekla Daily Mailu Komanduriová.

Navzdory fyzické anomálii a mírným problémům se stravováním je Aslan zcela v pořádku.

Foto: Profimedia.cz

Podle studie z roku 1957 publikované ve vědeckém časopisu Journal of Heredity se jedná o vzácnou mutaci, u níž je 50 % šance, že bude předána dalším potomkům.

Kromě fyzické anomálie a mírným problémům se stravováním však Aslan dle slov Komanduriové nemá žádné problémy a žije zcela normálním životem.

„Je to velmi upovídaný a společenský kocour. Miluje a vyžaduje procházky. Potřebuje ochutnat úplně vše, a když nedostane, co chce, ukradne to a uteče. Jsem šťastná, že mám tu čest se o něj starat. Je navždy můj,“ culí se jeho majitelka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků