Hlavní obsah
 

Když medvědi tančí. Bručoun předvedl své oblíbené číslo v jabloňovém sadu

Na jednu stranu jde z medvědů strach, na stranu druhou jsou to mimořádně roztomilá stvoření. Obzvlášť ve chvíli, kdy provozují populární medvědí tanec kolem stromů. Jednoho takového bručouna se podařilo zachytit i kameramanovi v Kanadě přímo při „tanečním vystoupení”.

 
Když medvědi tančí. Bručoun předvedl své oblíbené číslo v jabloňovém sadu

V Shirley, oblasti ležící v provincii Britská Kolumbie v Kanadě, se před několika dny podařilo kameramanovi Larrymu zachytit moment, kdy mladý medvěd našel báječné místo, kde se může pořádně poškrábat na zádech.

„Bylo to v malém sadu, je tam jabloň, která má tak akorát správnou výšku na to, aby se o ni mohl medvěd příjemně poškrábat,“ řekl pro agenturu AP kameraman.

I když to vypadá, že medvědi kolem stromů tančí, ve skutečnosti se nejedná o to, že by huňaté šelmy v sobě ukrývaly talent pro pole dance, ale o důležitou součást jejich chování v přírodě.

Po každém „tanci“ zůstane na stromě charakteristická pachová stopa. Medvědí samci si tak značkují území. Samci toto chování vykazující nejvíce v době páření. Díky tomu medvěd může poznat, že je na území příliš silného samce, a vyhnout se tak zbytečnému konfliktu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků