Sedmadvacetiletý Brit žijící dlouhodobě v Austrálii zveřejnil tento týden fotografii na Instagramu a ležérní koala medvídkovitý se stal okamžitě hitem. Snímek Ross pořídil v útulku Currumbin Wildlife u města Gold Coast na východním pobřeží. Vyfotit koalu v pravý čas nedalo Longovi příliš práce.

„Nikdy jsem nedělal s modelem, se kterým by se dalo tak snadno vyjít. Je to vítaná změna oproti tomu, co dělám normálně,“ uvedl pro Daily Mail příležitostný fotograf.

Vačnatec fotografovi pózoval velice ochotně.

Vačnatec fotografovi pózoval velice ochotně.

FOTO: Profimedia.cz

„Tohle je zřejmě ten důvod, proč koaly tolik trápí chlamydie,“ připomněl Long s nadsázkou bakterie, které způsobují sexuálně přenosné infekce. Pro koaly však jsou chlamydie obrovskou hrozbou, která likviduje celé populace.

Koalám hrozí vyhynutí, upozorňují ochránci zvířat

U těchto zvířat chlamydiová infekce vede k zánětům, oslepnutí, neplodnosti nebo rovnou úhynu. Antibiotika pak likvidují i střevní mikroby koal a zvířata pak nejsou schopna trávit eukalyptus.

ČTĚTE TAKÉ:
 Žíznivá koala překonala strach a přišla se napít z láhve
 Zatoulané koalí mládě našlo úkryt v srsti zlatého retrívra
 Chovatelka Simona Gábrišová: Koalu v tempu nedoženete

Podobné problémy však vyfocený koala nezažívá a lze předpokládat, že útulek pro divokou zvěř žádnou podobnou epidemii nezažije. Místo toho je hitem sociálních sítí. A možná se stane vzorem pro ty uživatele, kteří se rádi fotí v pózách, co právě frčí. „Sexy koala je nový duck face,“ poznamenala už jedna z uživatelek Instagramu.