Hlavní obsah
Zatoulané koalí mládě se přitulilo ke zlatému retrívrovi. Foto: Profimedia.cz

Zatoulané koalí mládě hledalo místo k zahřátí, úkryt našlo v srsti zlatého retrívra

Když se pětačtyřicetiletá Kerry McKinnonová z australského Strathdownie ve státě Victoria začátkem tohoto týdne vzbudila, nevěřila vlastním očím. K srsti její pětileté fenky zlatého retrívra Ashy se totiž tulilo mládě koaly. Malý vačnatec se nejspíše zatoulal své matce a během chladné noci hledal místo k zahřátí. Nebýt fenky, nejspíše by venku umrzl, píše deník Daily Mail.

Zatoulané koalí mládě se přitulilo ke zlatému retrívrovi. Foto: Profimedia.cz
Zatoulané koalí mládě hledalo místo k zahřátí, úkryt našlo v srsti zlatého retrívra

„Myslím, že mládě vypadlo z vaku své matky a netušilo, co dělat,“ svěřila se deníku McKinnonová.

Vzhledem k tomu, že teploty v noci klesly na pět stupňů Celsia, hledalo v okolí místo k zahřátí tak dlouho, než narazilo na Ashu ležící na verandě.

Majitelka fenky nevěřila vlastním očím, když na jejím hřbetu viděla mládě koaly.

Foto: Profimedia.cz

McKinnonová je přesvědčená, že kdyby se koala nepřivinula k srsti fenky, dalšího dne by se nedožila. Kromě chladného počasí jsou prý v okolí potenciálním nebezpečím také lišky a další predátoři.

„Asha zcela jistě zachránila koale život tím, že ji držela v teple. Nepřežila by, kdyby byla celou noc sama,“ má jasno Australanka.

Koale se daří dobře a jakmile přijde správný čas, bude vypuštěna zpět do volné přírody.

Foto: Profimedia.cz

„Myslím, že psi mají ochranářský instinkt. Koala její hřbet nechtěla opustit. Když jsem ji od ní konečně oddělila, abych ji zabalila do deky, zasyčela na mě,“ řekla.

Koalí mládě zkontroloval veterinář a nyní je v péči jednoho z tamních odborníků na opuštěná zvířata. Jakmile přijde vhodná doba, bude vypuštěno zpět do volné přírody.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků