Hlavní obsah

Žíznivá koala překonala strach a přišla se napít z láhve

Austrálie čelila v posledních dnech vlně extrémních veder, která sužovala nejen lidi, ale i zvířata. Některá z nich byla za kapku vody schopna riskovat cokoliv, jako například koala v porostu v Adelaide. Ta překonala svůj instinktivní strach z lidí a nechala se z láhve napojit mužem, který na ni cestou z práce narazil, napsala agentura Reuters.

Žíznivá koala překonala strach a přišla se napít z láhve

Australan Tim Whall pracuje v psím útulku. Po šestnáctihodinové šichtě se 24. ledna vracel přes les domů. Přitom mu zkřížila cestu vyprahlá koala.

Nejdřív jí nalil vodu do lavoru a povzbuzoval ji, aby se napila. To však skončilo neúspěchem. Až když nabral vodu do láhve, zvíře začalo dychtivě pít. Dokonce si řeklo o přídavek, když ho chytlo za ruce, ve kterých stále láhev držel.

Roztomilé setkání natočila Whallova manželka Michele, která šla manželovi naproti. Ten den v Adelaide naměřili rekordních 50 stupňů Celsia.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků