Jednatřicetiletý Rodriguez se „proslavil“ v roce 2010, kdy ho policie zadržela za pokus o najmutí prostitutky. Jeho policejní fotografie doslova obletěla svět. Neřeklo se mu jinak než „půlhlavý“, což je ostatně označení, které používá i sám Rodriguez. [celá zpráva]

Mnoho lidí si myslelo, že fotka nebyla reálná, ale nepřehlédnutelný zevnějšek, díky kterému opravdu není problém Američana identifikovat, je následkem autonehody. Rodriguez při ní vyletěl z auta a narazil hlavou do země. Lékaři mu poté museli odebrat část lebky a on strávil rok v kómatu.

Už před lety byl pro policisty známou firmou, většinou se však jednalo o drobné prohřešky. Tentokrát ale ve svém domku v Miami zapálil matraci ve chvíli, kdy byli uvnitř dva lidé.

Policisté ho pak našli vzadu na dvorku a zatkli ho. Podle stanice NBC Miami je obviněn ze žhářství a pokusu o vraždu prvního stupně. Jeho kauce je stanovena na 30 tisíc dolarů (740 tisíc korun).

Jak to s ním dopadne, je zatím nejisté, soudce ho totiž nejprve poslal na vyšetření do nemocnice, kde mají lékaři ověřit jeho duševní stav.