Dvaapadesátiletý Ronald Perley přišel ve čtvrtek večer do klenotnictví na Elm Street v Manchesteru a zeptal se na nabídku zásnubních prstenů. Prodavačka vyndala plato, z kterého si Američan vybral jeden prsten a začal si ho prohlížet.

Po chvilce se otočil a rozeběhl se pryč, žena za pultem ovšem rychle zareagovala a dálkovým ovládáním zamkla dveře. Perley se po chvilce přemýšlení dopustil zoufalého činu – prsten za v přepočtu 64 tisíc korun spolkl. „Běžela jsem k němu a on si dal ruku k ústům. Říkala jsem mu, ať ten prsten nepolyká,“ popsala pro CBS situaci prodavačka Sandy Gamachová.

Když na místo přijeli policisté, prsten už byl dávno v zlodějově těle. Perleye tak odvezli na rentgen, kde se prokázalo, že šperk opravdu spolkl. „Jednou ten prsten bude muset opustit jeho tělo, v tu chvíli ho zabavíme,“ řekla v pátek pro americký kanál WMUR-TV policejní mluvčí Maureen Tessierová.

Hra na čekanou skončila v sobotu, kdy policisté cenný prsten získali. Perley je držen ve vazbě s kaucí stanovenou na 50 tisíc dolarů (necelý milión korun). Obviněn byl z krádeže a ze zatajování důkazů.