Obyvatelé Vietnamu jsou zvyklí ráno před prací si zacvičit v parku. Většinou běhají nebo cvičí tai či. V hlavním městě Hanoji se ale před nedávnem objevila nová skupina, která tam provozuje jógu a u toho se tři čtvrtě hodiny směje. Účastníci přitom zároveň pochodují, mávají rukama a dělají směšné obličeje, aby ostatní rozesmáli ještě víc.

„Smích nás omlazuje, odreagujeme se u toho, a je to vůbec příjemné. Zapomenu při tom na všechna svoje trápení. Domů se vrátím s čistou hlavou,“ řekla šedesátiletá Vu Hong Diemová, která původně chodila na aerobic. Hodiny se konají za každého počasí, tedy i v dešti, a vstup je na ně zdarma. „Teď jsem zcela zdráv, ale míval jsem řadu problémů. Bolívala mě hlava a klouby, měl jsem vředy, ale po pár měsících tohoto cvičení cítím, že moje tělo je v lepším stavu, je silnější,“ dodal další z účastníků, osmapadesátiletý bývalý elektrikář Luong Bao Thinh.

Tento druh cvičení vznikl původně v Indii. Kombinace srdečného smíchu a jogínského dýchání posiluje svaly a uvolňuje endorfiny.