Hlavní obsah
ROB Phone 3 Foto: archív výrobce

Špičkový herní mobil se může pěkně prodražit, přijde s unikátními doplňky

Prakticky ihned po světové premiéře se v nabídce tuzemských obchodů zabydlely nové telefony z rodiny ROG Phone 3 od Asusu. Tyto nekompromisní herní stroje, které se pyšní titulem nejvýkonnější na světě, se ale mohou hráčům pěkně prodražit. Výrobce totiž láká na celou škálu unikátních doplňků, které se dokupují zvlášť.

ROB Phone 3 Foto: archív výrobce
Špičkový herní mobil se může pěkně prodražit, přijde s unikátními doplňky

Nejvýkonnější procesor Snapdragon 865+ od Qualcommu, který zatím žádný jiný telefon nenabízí, totiž není jediným lákadlem trojkové generace. Podobně jako u předchozích dvou verzí si totiž k čerstvě představeným smartphonům budou moci lidé zakoupit hned několik doplňků, prostřednictvím kterých bude možné ROG Phone 3 proměnit bez nadsázky v kapesní konzoli, nebo dokonce i herní počítač.

V nabídce tuzemských obchodů je v rámci předobjednávek zatím dostupný pouze trojlístek špičkových herních smartphonů. Během pár týdnů by se na pultech obchodů mělo objevit také volitelné příslušenství.

Konkurenční výhoda

To čítá například modulární herní podložku ROG Kunai 3, která přidává k ROG Phone 3 přidává fyzické ovládací prvky obdobné systému herní konzole. U ní se bude cenovka pohybovat podle informací Novinek okolo 3600 Kč. Mobile Desktop Dock, který dovoluje hráčům proměnit po připojení klávesnice, myši a monitoru mobil na stolní počítač, vyjde na 3900 Kč.

Nejdražším prvkem volitelné výbavy má být speciální pouzdro TwinView Dock 3, které ukrývá druhý 144Hz displej. Na jedné obrazovce je díky němu možné hrát, na druhé pak například ovládat streamovací software. Ten si výrobce cení na necelých sedm tisíc korun.

ROB Phone 3

Foto: archív výrobce

ROB Phone 3

Foto: archív výrobce

Doplňková výbava obsahuje navíc další položky – odolná pouzdra, speciální antibakteriální skleněné kryty obrazovky či ROG Clip pro připojení telefonu k vybraným ovladačům tradičních konzolí. Pokud by tedy lidé nakoupili všechny volitelné doplňky, zaplatili by jenom za ně bezmála 20 000 korun. A to je cena, na kterou vyjde už solidně vybavený telefon.

Právě široká nabídka unikátních doplňků je ale to, co tento telefon od konkurence tolik odlišuje. A patrně také jeden z hlavních důvodů, proč si jej celá řada hráčů pořídí. Předchozí generace totiž byly prakticky ihned po uvedení na trh vyprodané.

ROB Phone 3

Foto: archív výrobce

ROB Phone 3

Foto: archív výrobce

Nejvýkonnější varianta stojí

Koneckonců mírně nad hranicí 20 000 Kč startuje cena právě základního provedení ROG Phonu 3, která nese přídomek Strix Edition. Konkrétně se v rámci předobjednávky nabízí za 22 990 Kč. Nejvýkonnější provedení nicméně stojí 31 990 Kč, v prodeji je také prostřední výkonnostní varianta za 28 990 Kč.

ROG Phone 3 nabízí 6,59“ AMOLED displej s rozlišením 2340 x 1080 pixelů. Vyzdvihnout si u něj zaslouží především vysoká obnovovací frekvence 144 Hz a odezva 1 ms. V útrobách dvou vrcholných provedení tepe procesor Snapdragon 865+, který je aktuálně nejvýkonnějším mobilním čipsetem na trhu. Základní verze Strix Edition staví na pomalejším čipu Snapdragon 865.

Akumulátor telefonu nabízí kapacitu 6000 mAh, což by bohatě mělo stačit pro několik hodin intenzivního hraní, případně pro dvoudenní výdrž při běžném použití. Vzadu jsou tři fotoaparáty s rozlišením 64 Mpx, 13 Mpx  a 5 Mpx, vepředu se pak nachází 24megapixelový senzor. Potěší i přítomnost stereo reproduktorů s vestavěným zesilovačem.

ROB Phone 3

Foto: archív výrobce

ROB Phone 3

Foto: archív výrobce

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků