Hlavní obsah
 

Nový iPhone SE je levnou vstupenkou do světa nakousnutého jablka

Před letošními Vánocemi se nejvíce mluví o čtyřech iPhonech s číslovkou 12 v názvu, z nichž dva jsou beznadějně vyprodané. Nejsou to ale přitom jediné jablečné smartphony, které stojí za pozornost. Zajímavou volbou může být také iPhone SE, který představuje levnou vstupenku do světa iOS, tedy do mobilní platformy od společnosti Apple.

 
Nový iPhone SE je levnou vstupenkou do světa nakousnutého jablka

Zatímco všechny nové iPhony 12 se nabízejí za částky přesahující hranici 20 tisíc korun, novinka z první poloviny letošního roku je citelně levnější. Po příchodu dvanáctek navíc iPhone SE ještě citelně zlevnil.

Ceny tak podle nákupního rádce Zboží.cz startují na 10 222 Kč, zatímco ještě před dvěma měsíci se tento model nabízel od 12 960 Kč. Slevy jsou patrné také u dražších provedení s větší kapacitou paměti, byť nejsou již tak markantní.

Apple iPhone SE (2020)

Foto: archív výrobce

Tak nízkou cenu může Apple nabídnout, protože do staršího těla umístil nové výkonné součástky. Právě proto vypadá novinka jako iPhone 8, ale uvnitř má stejný procesor jako nejlepší iPhone 11 Pro, tedy konkrétně Apple A13 Bionic.

Ústupky se ale najdou také. Místo velkého OLED panelu, který zakrývá celou čelní stranu, má tak novinka pouze 4,7palcový Retina displej s velkými rámečky nad a pod displejem. Na druhou stranu díky tomu se na čelní stranu vešla čtečka otisků prstů Touch ID, kterou jedenáctky nemají.

Marně byste také u iPhonu SE hledali 5G konektivitu.

Potěší i rychlé 18W nabíjení, díky kterému se telefon dobije na 50 procent za pouhých 30 minut.

Konstrukce je složena z hliníku a odolného skla, výrobce láká i na voděodolnost. Pod hladinou je iPhone SE možné používat po dobu 30 minut až v hloubce jednoho metru. Proti dražším jedenáctkám si pohoršily fotoaparáty, na přední i zadní straně je totiž po jednom objektivu.

Apple iPhone SE (2020)

Foto: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků