Hlavní obsah
 

Nejlepší mobily od Samsungu jsou venku. Nejvýkonnější verze vyjde levněji

V pátek se začaly v Česku i zahraničí oficiálně prodávat nové vlajkové lodi společnosti Samsung. Na výběr mají případní zájemci tři různé modely, jihokorejský elektronický gigant přitom u nejlepšího provedení nasadil cenovku níže než u předchůdce.

 
Nejlepší mobily od Samsungu jsou venku. Nejvýkonnější verze vyjde levněji

To nejlepší v loňském roce představoval Samsung Galaxy S20 Ultra, který se ve vrcholném provedení s 512GB pamětí nabízel za 39 990 Kč. S takto velkým úložištěm je možné zakoupit také Galaxy S21 Ultra, vyjde nicméně na 37 990 Kč, v případě menší kapacity úložiště ceny startují na 33 490 Kč.

Pro jedince, kteří nechtějí tolik peněz za nový telefon utratit, jsou pak určeny odlehčené modely Galaxy S21 a Galaxy S21+. Základní provedení Galaxy S21 vyjde případné zájemce na 23 990 Kč, verze s větší obrazovkou Galaxy S21+ pak stojí 27 990 Kč.

Galaxy S21 Ultra

Foto: archív výrobce

Modely řady Galaxy S21 zaujmou hned na první pohled svým unikátním vzhledem. Platí to především o zadní straně. Na ní jsou totiž fotoaparáty umístěny na vystouplém ostrůvku, který je navíc u některých provedení zvýrazněn ještě odlišnou barvou. Samsung tím chce dát jasně najevo, jak jsou fotoaparáty u nových modelů důležité. Jde v podstatě o prodloužení kovového postranního rámu.

Vzhledem se obě novinky podobají jako vejce vejci, ale liší se pochopitelně velikostí. Je to dáno jinou velikostí displeje. Galaxy S21 nabízí úhlopříčku 6,2 palce, Galaxy S21+ pak 6,7 palce a nejlepší verze Galaxy S21 Ultra 6,8 palce. V případě posledního zmiňovaného modelu je navíc obrazovka zakřivená, plynule se přelévá z čelní strany na bočnice.

Představení chytrého telefonu Samsung Galaxy S21

Video: Novinky

Představení chytrého telefonu Samsung Galaxy S21+

Video: Novinky

Fotoaparáty v hlavní roli

Fotografická výbava je však již odlišná. U modelu Galaxy S21 a Galaxy S21+ nalezneme na zadní straně tři fotoaparáty. Základem je hlavní senzor s rozlišením 12 MPx, který se chlubí ostřením Dual Pixel a optickou stabilizací (F1,8). Dále je k dispozici 64MPx teleobjektiv se světelností F2,0, jenž stačí až na trojnásobné optické přiblížení. V kombinaci s digitálním přiblížením je k dispozici 30násobný Space Zoom. Posledním fotoaparátem na zadní straně je 12MPx ultraširokoúhlý objektiv se záběrem 120°, jeho světelnost je F2,2.

Model Galaxy S21 Ultra má však na zadní straně čtyři fotomoduly – ultraširoký, širokoúhlý a dva teleobjektivy. Základem systému je výrazně snímač s rozlišením 108 MPx, který je schopný pořídit HDR fotografie v 12bitové hloubce se 64násobnou barevnou paletou a více než trojnásobným dynamickým rozsahem (v porovnání s Galaxy S20).

Space Zoom narostl díky dvěma teleobjektivům až na 100násobné přiblížení. Konkrétně je k dispozici trojnásobný a desetinásobný optický zoom, oba jsou přitom vybaveny systémem automatického ostření Dual Pixel (2PD).

Špičkový výkon

Výkon bude u modelu Galaxy S21 Ultra navíc vyšší než u dvou nižších modelů. Srdcem telefonu je sice opět procesor Exynos 2100, nicméně přístroj nabízí volitelně 12 nebo 16 GB operační paměti, což by mělo být v praxi skutečně znát.

Vůbec poprvé v historii dostává řada S dotykový stylus S Pen. Ten byl doposud výsadou řady Galaxy Note. Na rozdíl od řady Note nebude ale u novinky dotykový stylus integrován do těla. Pokud jej budou chtít lidé nosit u sebe, schovají jej do pouzdra. Tím se nicméně proporce zařízení ještě zvětší.

Představení chytrých telefonů Galaxy S21 a Galaxy S21+

Video: archív výrobce

Premiéra chytrého telefonu Samsung Galaxy S21 Ultra

Video: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků