Hlavní obsah
 

Apple zvolil radikální postup. Nabíječku a sluchátka nedá ani ke starším iPhonům

Světová média obletěla zpráva, že nové iPhony s číslovkou 12 v názvu přijdou na trh s osekanou výbavou. Moc se už ale nemluví o tom, že Apple bude radikálnější, než se čekalo. Nabíječku a sluchátka totiž nebude dodávat podle nové firemní politiky ani k dříve představeným jablečným smartphonům, které jsou v jeho nabídce.

 
Apple zvolil radikální postup. Nabíječku a sluchátka nedá ani ke starším iPhonům

Týká se to konkrétně iPhonů řady 11, iPhonu XR a dokonce i nového iPhonu SE. Pokud tyto telefony někdo objednal z oficiálního internetového obchodu Applu ještě před týdnem, dostal k nim nabíječku i sluchátka.

Ve chvíli, kdy však případní zájemci o dříve představené modely učiní objednávky nyní, musí se smířit již s osekanou výbavou – kromě propagačních materiálů a návodu k použití tak už v kartónové krabičce naleznou pouze sponku na vyjmutí rámečku pro SIM kartu a USB kabel.

Apple tento krok ospravedlňuje šetrnějším přístupem k přírodě. Náročnější zákazníci totiž údajně dodávanou nabíječku a sluchátka nepoužívají, místo toho si pořizují bezdrátová řešení.

Ilustrační foto

Foto: Jason Lee, Reuters

Bez dalších investic to nepůjde

V každém případě to znamená, že lidé se bez dalších investic při pořízení iPhonů neobejdou. Platí to i v případě, kdy už mají nějakou USB nabíječku doma. Dodávaný kabel totiž nemá tradiční a hojně rozšířenou koncovku USB-A, ale novější standard USB-C a na druhém konci tradiční Lightning konektor.

Případní zájemci se tak neobejdou bez nabíječky se standardem USB-C. Tímto portem totiž nedisponují ani některé starší počítače, takže řešením není možnost nabíjení z PC. Další investici představují samozřejmě sluchátka.

Představení chytrého telefonu Apple iPhone 12

Video: archív výrobce

Představení chytrého telefonu Apple iPhone 12 Pro

Video: archív výrobce

Za originální USB-C nabíječku si Apple naúčtuje 590 Kč, sluchátka s konektorem Lightning vyjdou na stejnou cenu jako nabíječka. V případě bezdrátových alternativ jsou ceny ještě výrazně vyšší, pokročilé modely vyjdou klidně na několik tisíc korun.

Co se týče starších iPhonů, které mají prodejci stále ještě skladem, ty budou samozřejmě dodávány i s nabíječkou a sluchátky. Až dojdou skladové zásoby a do tuzemských obchodů dorazí nová várka telefonů, případní zájemci se budou muset spokojit s osekanou výbavou.

Neplatí to samozřejmě o iPhonech řady 12, u nich se už s nabíječkou a sluchátky nepočítá ani při startu prodeje. Více se o nových iPhonech s číslovkou 12 v názvu dozvíte v našem dřívějším článku.


yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků