V Sydney čekal před prodejnou Applu první zákazník na iPhone 4S už od úterního rána. „Čekám tady 80 hodin,“ prozradil student Tom Mosca těsně předtím, než se otevřely dveře Apple Storu a prodejci začali zákazníky pouštět dovnitř.

„Je lepší, rychlejší a má umělou inteligenci, což je opravdu dobré. Mám ho asi dvě minuty a fakt se mi líbí,“ neskrýval své nadšení jeden ze zákazníků v Tokiu.

V České republice a na Slovensku se iPhone 4S začne prodávat 28. října. Tuzemští prodejci jej však již nyní nabízí v předobjednávce. Vybírat je možné mezi verzemi s kapacitou 16, 32 a 64 GB. A to jak v černé, tak v bílé barvě. 16GB varianta je aktuálně nabízena za 14 500 Kč, 32GB za 16 600 Kč a 64GB za 20 tisíc korun.

Video

Apple iPhone 4S

Zdroj: Apple

U iPhonu 4S zachoval Apple vzhled jeho předchůdce. Hlavní změny se udály uvnitř přístroje. Ve srovnání se starší čtyřkou má novinka dvakrát rychlejší procesor a sedmkrát výkonnější grafiku. To je zásluha nového procesoru A5, který používá také iPad 2.

Vylepšení se dočkal také vestavěný fotoaparát, jehož rozlišení se zvýšilo z 5Mpix na 8Mpix. iPhone 4S dokáže natáčet videa ve Full HD rozlišení, přičemž nabízí i stabilizaci obrazu.

Nový chytrý telefon s logem nakousnutého jablka používá vylepšený operační systém iOS páté generace, který přináší přes 200 nových funkcí a vylepšení. [celá zpráva]