Hlavní obsah
 

Nejvýkonnější konzole je nedostatkovým zbožím. Po nových Xboxech se jen zaprášilo

V úterý se začaly oficiálně prodávat dva nové Xboxy, zájem o novinky od Microsoftu ale podle všeho překonal očekávání. Výkonnější model je totiž beznadějně vyprodán a některé obchody již dopředu informují o tom, že letos se situace nezlepší.

 
Nejvýkonnější konzole je nedostatkovým zbožím. Po nových Xboxech se jen zaprášilo

Byť předobjednávky obou nových Xboxů odstartovaly již před několika týdny, oficiálně prodej započal až tento týden v úterý. Levnější verze Series S stojí 7999 Kč, druhý model – označovaný jako nejvýkonnější na světě – pak vyjde na 13 499 Kč.

Zatímco první zmiňovanou konzoli je možné v obchodech stále ještě koupit, výkonnější varianta je beznadějně vyprodaná. Zatímco někteří prodejci slibují naskladnění ještě před Vánocemi, jiní již přiznávají, že další konzole budou mít skladem až příští rok v únoru.

Představení levné konzole Xbox Series S

Video: archív výrobce

Xbox Series X

Foto: archív výrobce

Opakuje se tak situace z minulého měsíce, kdy se v rámci předobjednávek rozebraly prakticky všechny konkurenční konzole PlayStation s pořadovou číslovkou pět v názvu. Na další kusy si lidé budou muset počkat patrně až do února příštího roku.

Sony nabízí také dva různé modely. Standardní PlayStation 5 stojí 13 490 Kč, verze bez mechaniky zvaná Digital Edition pak 10 790 Kč. Cena levného modelu je tedy vyšší než v případě Xboxu Series S, ale výkon je v případě obou konzolí od Sony zcela totožný. Za zmiňovanou částku 10 790 Kč tedy případní zájemci získají úplně stejný herní komfort jako v případě dražší pětky.

Proti tomu atraktivnější cenovky dosáhl Microsoft vcelku jednoduše, snížil výkon konzole, a navíc ubral i optickou mechaniku.

Detaily o všech konzolích nové generace se dozvíte v našem dřívějším článku:

Představení televizní konzole PlayStation 5 od Sony

Video: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků