Hlavní obsah
 

Naštvaní ptáci se změnili k nepoznání. Jak se vyvíjel fenomén Angry Birds

Tento týden uplynulo deset let od vydání první hry ze série Angry Birds. Naštvaní ptáci si od té doby dokázali podmanit nejen dotykové displeje chytrých telefonů, ale také počítače, tablety či konzole. A v neposlední řadě také filmová plátna. Připomeňte si ty nejpovedenější herní kousky, které v uplynulé dekádě vyšly.

 
Naštvaní ptáci se změnili k nepoznání. Jak se vyvíjel fenomén Angry Birds

Na první pohled jednoduchá hříčka se stala po svém vydání 10. prosince 2009 doslova návykovou. Uživatelé totiž museli prokázat svůj um hned v několika oblastech – v odhadu, v míření i strategii.

Popularitu her s naštvanými ptáky nijak nebrzdil ani vcelku jednoduchý děj. Zástupci ptačí říše jsou naštvaní, protože jim představitelé vepřového království ukradli vajíčka a chtějí si je udělat k večeři. Cílem je nasměrovat ptáčky tak, aby „pozabíjeli“ všechna prasata. Ve hře se přitom objevují zástupci různých čeledí, přičemž každý má jiné přednosti.

Tento jednoduchý herní koncept byl v průběhu uplynulých deseti let několikrát obměněn. V některých dílech jsou hrdinové dokonce vybaveni různými zbraněmi, jako jsou hvězdné meče či pistole s laserovými paprsky. Základní děj ale zůstává prakticky úplně stejný.

Ukázka ze hry Angry Birds

Foto: mif, Novinky

Například v roce 2012 přišel titul Space. Tato verze byla daleko obtížnější než předchozí tituly. Ve vesmíru totiž budou muset hráči počítat nejen s pravidly gravitace, ale i se stavem beztíže.

Do vesmíru se naštvaní ptáci společně s prasaty vydali také v titulu Angry Birds: Star Wars. Jak již samotný název napovídá, předlohou byly slavné Hvězdné války. V pokračování Angry Birds Transformers se zase ptáci převtělili do role hodných Autobotů, zatímco jejich protivníci do zlých Deceptikonů.

Prasata v hlavní roli

Připomenout si rozhodně zaslouží také titul zvaný Bad Piggies, kde si pro změnu zahrála hlavní roli prasata. Hráči mohli v tomto díle vytvářet vlastní vozítka a prokázat svůj stavitelský um.

Celkově mají hry ze série Angry Bird na kontě na 4,5 miliardy stažení. A podle toho, jak jsou tvůrci ze studia Rovio stále aktivní, lze předpokládat, že toto číslo v následujících letech ještě poroste.

Angry Birds Space

Angry Birds Star Wars

Angry Birds Star Wars 2

Video: Rovio

Upoutávka na hru Angry Birds Transformers

Trailer k filmu Angry Birds ve filmu

Video: Falcon

Angry Birds ve filmu 2

Video: Falcon

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků