Hlavní obsah
 

Česká hra Kingdom Come táhne i po letech. Na kontě má čtyři miliony prodaných kopií

Finanční zpráva Embracer Group odhalila, že českou hru Kingdom Come: Deliverance si koupily již čtyři miliony hráčů. I když jde o titul již z roku 2018, jen od loňského léta – konkrétně od června – přibyl další milion hráčů.

 
Česká hra Kingdom Come táhne i po letech. Na kontě má čtyři miliony prodaných kopií

Zástupci společnosti Embracer Group bohužel příliš dalších detailů neprozradili. V tuto chvíli tak není jasné ani to, na jakém dalším projektu tvůrci titulu Kingdom Come: Deliverance pracují.

O tom, že bude Kingdom Come: Deliverance hit, bylo jasné už krátce po začátcích prodejů. První milion prodaných kopií totiž tvůrci oznámili už po pouhém měsíci. Na další dva miliony si museli počkat dva roky a na další milion rok.

Za Kingdom Come: Deliverance stojí vývojář Daniel Vávra, kterého hráči znají díky prvnímu dílu dnes již legendární Mafie. Tento titul je svým způsobem unikátní. Jelikož si vývojáři zakládají na realističnosti, nejsou ve hře žádné fantaskní prvky jako například draci či kouzla. Naopak se nejvíce soustředili na co nejvěrnější ztvárnění soubojů, kdy hráč pomocí směrové hvězdice určuje směr seknutí zbraní a musí tak rychle reagovat na změnu postavení svého protivníka.

Realistická má být i možnost plnění většiny úkolů ve hře. Ty by totiž měly mít značný počet možných řešení. Každá akce však bude mít své důsledky, a tak si hráči budou muset rozmyslet, jestli například požadovaný předmět získají pomocí trestného činu, který jim zhorší reputaci v dané lokalitě, nebo se pro jeho získání rozhodnou pomoci klíčovým postavám.

Ukázka ze hry Kingdom Come: Deliverance

Foto: archív tvůrců

V průběhu let přitom tvůrci přidávali do hry i nový obsah. Řeč je například o rozšíření A Woman‘s Lot. Až do vydání tohoto DLC se hráči setkávali především s mužskými postavami. Hlavním hrdinou byl Jindřich, který jako jeden z mála přežil masakr své rodné vesnice. Povolání kováře pověsil na hřebík a vydal se bojovat do občanské války.

A Woman‘s Lot rozšiřuje děj o další dvě postavy. Především o Terezu, která také jako Jindřich přežila masakr Skalice. Prozradit můžeme i to, že se naplno rozvine její milostný románek s Jindřichem. Další ženskou postavou je Johanka, která se po masakru vesnice uchýlila do Sázavského kláštera. Jindřich se jí bude snažit pomoci objasnit, co znamenají její noční můry.

A konečně se setkáme také se psím společníkem, po kterém hráči volali ještě před oficiálním uvedením titulu na pulty obchodů. Psi budou mimochodem využíváni také protivníky.

Upoutávka na hru Kingdom Come: Deliverance

Video: Warhorse Studios

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků