Aktualizace je prozatím známá pod názvem „Village & Pillage“, tedy v překladu „Obec a plenění“. Společnost Microsoft ji patrně nabídne majitelům původní hry jako bezplatnou aktualizaci, i když to zatím oficiálně tvůrci nepotvrdili.

ČTĚTE TAKÉ:
Fenomén Minecraft najde uplatnění i ve školách
Každou volnou chvíli zasvětil Minecraftu. Vysněné království je dechberoucí
Minecraftu se prodalo přes 144 milionů kopií

Jisté je nicméně to, že novinek by mělo být v chystaném updatu více než dost. Fanoušci této nestárnoucí stavebnicové hry se mohou těšit na nové předměty či zvířata, chybět nebudou ani noví záporní hrdinové.

Více toho však zástupci amerického počítačového gigantu o updatu, který by měl vyjít během letošního jara, prozradit nechtěli.

Ukázka ze hry Minecraft

Ukázka ze hry Minecraft

FOTO: archív tvůrců

Pouze se pochlubili tím, že Minecraft hraje stále aktivně více než 91 milionů hráčů. To znamená, že přesně takové číslo lidí zapne stavebnicový titul alespoň jednou týdně. Vzhledem k tomu, že na většinu podobně starých her si hráči po tolika letech ani nevzpomenou, jde o velmi zajímavou cifru. A nutno podotknout, že chystaná aktualizace by mohla ještě další hráče přilákat.

Tvůrce v úspěch nejdříve nevěřil

Minecraft je hra, kde si hráč musí nasbírat materiál na stavbu obydlí a výrobu nástrojů, aby se tak ochránil proti nočním příšerám. I když se zdá být tento koncept velmi triviální, jde o jednu z nejpopulárnějších her vůbec.

Vývojářský tým Mojang a Markus Persson (vpravo dole) na snímku z roku 2014.

Hru Minecraft vyvinulo studio Mojang a v roce 2009 ji uvedlo na pulty obchodů. Pikantní na tom je, že autor Markus Persson v úspěch titulu nejprve sám nevěřil a zvažoval, zda kvůli němu opustit stálou práci a věnovat se vývoji naplno.

Nyní je už jasné, že to byl krok správným směrem. V roce 2014 totiž švédskou firmu Mojang koupil americký Microsoft za 2,5 miliardy dolarů (takřka 53,4 miliardy Kč).

Může se vám hodit na Zboží.cz: