V Japonsku se tak začne PlayStation 4 prodávat 22. února, takže nový produkt nebude na trhu v klíčovém předvánočním období. V USA a Kanadě se konzole začne prodávat 15. listopadu a v Evropě 29. listopadu.

PlayStation 4

Zaoblený design nahradily ostré linie.

FOTO: Sony

PlayStation 4

Ovladač se na první pohled příliš neliší od svého předchůdce, navíc ale disponuje dotykovou plochou pro pohodlnější ovládání her i pohyb v menu.

FOTO: Sony

Japonský konkurent Nintendo uvedl na trh svou novou herní konzoli Wii U loni v listopadu. Na 22. listopad plánuje americký Microsoft zahájení prodeje své nové konzole Xbox One. [celá zpráva]

Novinka od Sony slibuje vyšší výkon, inteligentnější ovládání i systém. Například místo dlouhého zapínání je k dispozici jakýsi režim spánku, ze kterého se konzole probudí za pár vteřin.

PlayStation 4

Na čelní straně jsou umístěny dva USB porty pro připojení ovladačů.

FOTO: Sony

PlayStation 4

Teplý vzduch je z konzole vyváděn výdechy na zadní straně.

FOTO: Sony

Zajímavostí jsou také sociální funkce. Ve hrách se budou moci připojit k uživatelům jejich přátelé a poradit, jak obejít v titulu slepou uličku. Sony pro tyto účely vytvoří vlastní sociální síť. Samozřejmostí bude i přístup na Facebook či Twitter.

Vylepšení se dočkal i herní ovladač Dualshock 4. Ten se na první pohled příliš neliší od svého předchůdce, navíc ale disponuje dotykovou plochou pro pohodlnější ovládání her i pohyb v menu. Součástí ovládacího systému bude i dvojice kamer. [celá zpráva]

Nintendo Wii U

Nintendo Wii U

FOTO: Nintendo

Xbox One s novým Kinectem

Xbox One s novým Kinectem

FOTO: Microsoft