Hlavní obsah
Oculus Quest Foto: archív výrobce

Virtuální helma Oculus Quest půjde nakonec připojit i k počítačům

Společnost Oculus nabízí hned několik helem pro chod virtuální reality. Doposud si však případní zájemci museli pořídit modely zvlášť pro počítače a zvlášť jako autonomní systém. To se má ale díky chystané aktualizaci změnit.

Oculus Quest Foto: archív výrobce
Virtuální helma Oculus Quest půjde nakonec připojit i k počítačům

Nabídku měla společnost Oculus vcelku jasně rozdělenou. Základ tvořil Oculus Go, pro připojení k počítači byl určen model Rift S a vrchol nabídky pak představoval autonomní systém Quest.

A právě poslední zmiňované helmy se týká chystané vylepšení. Doposud totiž Quest nebylo možné připojit ke klasickému počítači, díky plánované aktualizaci se to však má změnit. Headset se připojí k sestavám jednoduše prostřednictvím USB-C kabelu.

To je daleko praktičtější, než by se mohlo na první pohled zdát. Výkon autonomního systému totiž není tak vysoký jako v případě špičkových herních sestav. Aktualizace přepne Quest do pasivního režimu a dovolí využívat brýle jen jako zobrazovadlo – podobně jako například monitor, o výkon se tak bude starat připojená sestava. Největší rozdíl bude pochopitelně znát při hraní her.

Oculus Quest

Foto: archív výrobce

Tvůrci pro systém Quest chystají i další dramatické vylepšení – helma má být díky updatu schopna používat vlastní kamery ke sledování pohybů rukou a prstů. Díky tomu by mělo být možné ovládat některé funkce a hry i bez speciálních ovladačů.

Aktualizace, které přinášejí pasivní režim, se dočkají majitelé modelu Quest pravděpodobně ještě letos. Nicméně vylepšení, která se týkají kamer, přijdou patrně až příští rok. Updaty by měly být zadarmo, výrobce však drží všechny detaily zatím pod pokličkou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků