Hlavní obsah
Kingston DataTraveler Duo Foto: archív výrobce

Šikovná USB flashka má dva konce, rozumí si s mobily i PC

Počet zařízení v našich domácnostech neustále roste, řeč je o nejrůznějších počítačích, noteboocích, tabletech a v neposlední řadě samozřejmě také chytrých telefonech. Ruku v ruce s tím roste i potřeba sdílet mezi nimi data. V tomto ohledu může přijít vhod praktická novinka od společnosti Kingston, USB flashka DataTraveler Duo má totiž na každém konci jiný konektor.

Kingston DataTraveler Duo Foto: archív výrobce
Šikovná USB flashka má dva konce, rozumí si s mobily i PC

Na první pohled vlastně nejde ani poznat, že si Kingston DataTraveler Duo rozumí s různými zařízeními. Oba konektory jsou totiž ukryty pod plastovými krytkami, které konektory chrání na cestách proti poškození a usazování nečistot.

Pokud krytky posunete jednoduchým tahem směrem ke středu, okamžitě odhalíte, jaká rozhraní jsou k dispozici. Na jedné straně je tradiční konektor USB-A, kterým disponuje drtivá většina počítačů, na druhém konci pak USB-C port. Tím jsou pro změnu vybaveny moderní chytré telefony a počítačové tablety, stejně tak se s ním ale setkáváme stále častěji u přenosných počítačů.

Kingston DataTraveler Duo

Foto: archív výrobce

Sdílet data je tedy prostřednictvím této USB flashky možné mezi notebooky, stolními počítači a mobilními zařízeními. A je jedno, zda se bavíme o dokumentech, fotografiích, videích, hudbě či jakýchkoliv dalších souborech.

„Nový odolný flash disk DataTraveler Duo s dvojím rozhraním doplňuje stále rostoucí počet zařízení s USB-C portem o velmi žádanou funkcionalitu,“ prohlásil Oscar Escayola Kaloudis, produktový manažer pro flash produkty Kingstonu. „Je vybaven dvojicí konektorů chráněných posuvnými kryty. To je výhoda oproti sundavacím krytkám, které se mohou snadno ztratit,“ dodal.

Novinka se bude nabízet v kapacitách 32 a 64 GB. Informace o ceně a dostupnosti výrobce zatím neuvedl.

Kingston DataTraveler Duo

Foto: archív výrobce

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků