Hlavní obsah
Lenovo ThinkPad X1 Fold Foto: mif, Novinky

První notebook s ohebným displejem míří do prodeje. Cena nepotěší

Ještě před Vánocemi se v Česku začne prodávat vůbec první notebook, který po vzoru prémiových chytrých telefonů dostal ohebný displej. Kvůli této vychytávce však cena narostla do astronomických výšin, novinka od společnosti Lenovo tak vyjde případné zájemce dráž než špičkový herní notebook. S ním se přitom po výkonnostní stránce nemůže ohebný notebook srovnávat.

Lenovo ThinkPad X1 Fold Foto: mif, Novinky
První notebook s ohebným displejem míří do prodeje. Cena nepotěší

Ohebné displeje byly doposud výsadou především chytrých telefonů, stále častěji se ale podle všeho s nimi budeme setkávat také u jiné elektroniky – například u notebooků, jak ukazuje model ThinkPad X1 Fold.

V zavřeném stavu se přístroj prakticky neliší od běžného kompaktního notebooku. Když jej ale rozevřete, nenaleznete zde žádnou klávesnici, ale pouze 13,3palcový OLED displej s rozlišením 2048 x 1536 obrazových bodů. Ten zakrývá prakticky celou rozevřenou stranu.

Lenovo ThinkPad X1 Fold

Foto: mif, Novinky

Zařízení tedy po rozložení můžete používat jako klasický tablet. Zároveň jej však můžete nechat nakloněný jako u klasického laptopu a psát na virtuální klávesnici, která je nedílnou součástí operačního systému Windows 10.

Pokud vám dotyková plocha nevyhovuje a máte raději klasické klávesy, můžete na spodní část nacvaknout extrémně tenkou externí klávesnici. Pak je už tato novinka k nerozeznání od klasického notebooku. Mimochodem displej lze zaklopit i ve chvíli, kdy máte na základně položenou zmiňovanou klávesnici.

Novinka s nasazenou klávesnicí

Foto: mif, Novinky

ThinkPad X1 Fold by se měl nabízet v různých hardwarových konfiguracích, přičemž jeho srdcem bude vždy procesor Intel Core i5. Ten bude mít k dispozici 8 GB operační paměti a 512GB SSD jednotku.

A zmiňovaná cena? Základní provedení stojí 85 990 Kč, pokročilejší verze pak dokonce téměř o deset tisíc korun více – konkrétně 94 590 Kč. Předobjednávky jsou již ve vybraných tuzemských obchodech v plném proudu, skladem by novinku měli mít prodejci ještě během listopadu.

Notebook poslouží také jako tablet

Foto: mif, Novinky


Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků