Hlavní obsah
Sociální síť WT:Social Foto: Novinky

Wikipedia půjde proti Facebooku s vlastní sociální sítí

Ve světě internetu se bez nadsázky schyluje k bitvě titánů. Nejpopulárnější sociální síti Facebooku se totiž rozhodla konkurovat největší internetová encyklopedie Wikipedia. Na vlastní sociální síti totiž pracuje zakladatel známé encyklopedie Jimmy Wales.

Sociální síť WT:Social Foto: Novinky
Wikipedia půjde proti Facebooku s vlastní sociální sítí

Není žádným tajemstvím, že prostřednictvím sociálních sítí se nejen spojují lidé, ale často se prostřednictvím těchto platforem šíří také nejrůznější dezinformace. A to i přesto, že se provozovatelé sítí snaží proti tomu všemožně bojovat.

Právě v tomto by se měla ale nová sociální síť zvaná WT:Social lišit. „Je čas na něco nového. Mojí myšlenkou je přenést principy Wikipedie do světa sociálních sítí,“ prohlásil Wales.

Sociální síť WT:Social

Foto: Novinky

Narážel přitom na to, že na tvorbě zpráv by se podle jeho představ podílelo více lidí najednou. „Dovedete si představit sociální síť, na které může příspěvky zpracovávat celá komunita?“ neskrýval nadšení z připravované novinky zakladatel Wikipedie. Prozradit bližší detaily o tom, jak by nová sociální platforma měla fungovat, však zatím nechtěl.

Pouze připomněl, že internetová encyklopedie Wikipedia není financována žádnou reklamou a všechen obsah tvoří pouze samotní uživatelé – dobrovolníci. A úplně stejně by měla fungovat také síť WT:Social. Prim na ní tedy budou hrát lidé a nebude obsahovat žádnou reklamu.

Wales pracuje na nové sociální síti společně s dalšími dvěma vývojáři. Aby nalákal nově příchozí uživatele, slíbil všem, kteří se přihlásí do testovací verze, že jim osobně pošle žádost o přátelství. „Chci vybudovat skvělou komunitu, ve které se budete cítit dobře,“ uzavřel zakladatel Wikipedie.

Nová sociální síť běží v testovací verzi na adrese wt.social. Na ní se může zaregistrovat každý, kdo je starší 13 let.

Anketa
Uvítali byste novou sociální síť?
Rozhodně ano.
72.1 %
Ne, nepoužívám ani Facebook.
21 %
Ne, stačí mi současná nabídka sítí.
6.9 %
Celkem hlasovalo 463 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků