Hlavní obsah
Generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus Foto: Denis Balibouse, Reuters

WHO čelí kybernetickým útokům

Na internet tento týden uniklo zhruba 450 e-mailů a hesel představitelů Světové zdravotnické organizace (WHO) a dalších spolupracovníků této agentury OSN, kteří se podílejí na zvládání pandemie nemoci covid-19. V prohlášení to ve čtvrtek oznámila WHO, uvedla televize CNBC. WHO rovněž uvedla, že útočníci se v e-mailech zasílaných veřejnosti snaží vydávat za zástupce zdravotnické organizace, aby se dostali k osobním údajům a aby od lidí vylákali finanční dary.

Generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus Foto: Denis Balibouse, Reuters
WHO čelí kybernetickým útokům

WHO kvůli kybernetickým útokům posiluje bezpečnost na postižených systémech. Organizace zároveň sdělila, že uniklá data nijak neohrožují bezpečnost sítě WHO, neboť zveřejněné údaje nebyly aktuální. Útoky postihly starší systémy, které ale stále využívali stávající i dřívější zaměstnanci WHO a také partneři organizace.

Od počátku pandemie nemoci covid-19 zaznamenala WHO dramatický nárůst kybernetických útoků na počítačové účty svých pracovníků a také výrazné navýšení podvodných e-mailů pro veřejnost, které se vydávají za oficiální sdělení organizace. WHO uvedla, že četnost útoků proti ní je ve srovnání se stejným obdobím loňského roku pětinásobná.

"Je hluboce znepokojující, že zatímco my s našimi partnery pracujeme na záchraně životů, čelíme takovýmto útokům, a to i na sociálních sítích. Toto musí přestat," uvedl na twitteru šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků