Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Česko se posunulo mezi nebezpečné země, počítačových virů přibylo

Nárůst počítačových útoků a virů v našich končinách zaregistrovali experti z kyberbezpečnostní společnosti Check Point. V podobné situaci jsou také naši východní sousedé – Slováci.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Česko se posunulo mezi nebezpečné země, počítačových virů přibylo

Každý den jsou po celém světě detekovány desítky miliónů kyberútoků. Podle Check Pointu je situace nejhorší v Mosambiku, který se umístil na samotném vrcholu žebříčku zemí, kde dochází k útokům nejčastěji.

Na předních příčkách žebříčku se objevilo ale například i sousední Německo, tradičně se velké množství útoků týká také USA, Izraele, Turecka či Indie.

Na Slovensku je více útoků než v Česku

Co se týče České republiky, ta poskočila o 30 míst ze 145. místa v minulém měsíci na 110. To jinými slovy znamená, že zde počítačových útoků a virů přibylo. Čím výše jsou totiž země v žebříčku umístěny, tím horší bezpečnostní situace v daném státě panuje, alespoň tedy co se kybernetických hrozeb týče.

Ještě více škodlivých kódů je v sousedním Slovensku. Naši východní sousedé poskočili ze 126. pozice na 93. příčku.

„Nejvýrazněji se mezi nebezpečné země posunul Nepál, který ze 138. místa poskočil až na 8. příčku. Výrazně se mezi nebezpečné země také posunula Jižní Korea, která poskočila o 91 míst až na 46. příčku,“ prohlásil Daniel Šafář, manažer našeho regionu ve společnosti Check Point.

V případě klasických počítačů nasazují kyberzločinci nejčastěji těžařské viry, prostřednictvím kterých jsou pak schopni bez vědomí uživatele dolovat kybernetické mince. Co se týče chytrých telefonů a tabletů, na tato zařízení nejčastěji útočí škodlivé kódy, prostřednictvím kterých je mohou počítačoví piráti ovládnout na dálku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků