Americký softwarový gigant hledá nového generálního ředitele poté, co aktuální šéf Steve Ballmer v srpnu oznámil, že tuto funkci do roka opustí. [celá zpráva]

„Nikdy není perfektní doba pro takovouto změnu, ale cítím, že teď je ten správný čas. Pustili jsme se do nové strategie s novou organizací. Potřebujeme generálního ředitele, který zde bude pro držení tohoto směru delší dobu,“ napsal Ballmer v otevřeném dopise zaměstnancům.

Generální ředitel automobilky Ford Motor Alan Mulally

Generální ředitel automobilky Ford Motor Alan Mulally

FOTO: Rebecca Cook, Reuters

V médiích bývá jako hlavní kandidát často zmiňován nynější generální ředitel automobilky Ford Motor Alan Mulally. Ten sice zájem o post šéfa Microsoftu výslovně nepopřel, opakovaně však upozornil, že ho baví práce ve Fordu, kde by měl zůstat nejméně do konce příštího roku. Jedním z kandidátů je také současný provozní ředitel firmy Qualcomm Steve Mollenkopf. [celá zpráva]

Microsoft je největším výrobcem softwaru na světě a jeho operační systém Windows stále využívá většina osobních počítačů. V poslední době ale firma zaostává, protože zákazníci stále častěji upřednostňují před klasickými PC stále populárnější tablety a chytré telefony.

Americký softwarový gigant v loňském roce nastartoval sérii změn, kterou má zřejmě Ballmer na mysli ve svém dopise zaměstnancům. Hlavním cílem je, aby produkty Microsoftu nenacházeli lidé jen v počítačích, ale i v mobilech, televizích a tabletech.