Hlavní obsah
Na ilustračním snímku výroba omlazené Škody Superb v závodě Kvasiny Foto: Škoda Auto

Volkswagen omezí výrobu v ruské továrně, kde dělá i škodovky

Největší evropská automobilová skupina Volkswagen v jarních měsících omezí výrobu v továrně v ruském městě Kaluga, kde se vyrábějí mimo jiné vozy Škoda. Německá společnost v pondělí sdělila, že zde propustí nejméně 150 zaměstnanců.

Na ilustračním snímku výroba omlazené Škody Superb v závodě Kvasiny Foto: Škoda Auto
Volkswagen omezí výrobu v ruské továrně, kde dělá i škodovky

Volkswagen podobně jako další zahraniční automobilky reaguje na propad ruského automobilového trhu, který se stal obětí klesající ruské ekonomiky a devalvace rublu.

Volkswagen v Kaluze od dubna do července zavede čtyřdenní pracovní týden. Po celý květen se zde bude pracovat na dvě směny namísto dosavadních tří a celá výroba v závodě bude přerušena na dva týdny od 5. května.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

V Rusku skončil Seat a Opel

Volkswagen přerušil výrobu aut v Kaluze už v září a poté na počátku listopadu, aby přizpůsobil objem výroby situaci na ruském trhu. Prodej aut v Rusku loni klesl o více než deset procent a v prvních dvou měsících tohoto roku padá ještě podstatně rychlejším tempem.

Z výrobních linek v Kaluze sjíždějí modely Volkswagenu Polo a Tiguan. Vyrábějí se zde také modely Škoda Fabia a Octavia.

Volkswagen se už dříve rozhodl, že v Rusku ukončí prodej vozů španělské značky Seat. Největší americká automobilka General Motors minulý týden oznámila, že z ruského trhu stáhne svou německou značku Opel a ukončí výrobu ve své petrohradské továrně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků