Hlavní obsah
Fronta v zákaznickém centru PRE, která se stala tzv. dodavatelem poslední instance v hlavním městě pro klienty Bohemia Energy, která ukončila podnikání. Foto: Vít Šimánek, ČTK

U prodejců energií se tvořily fronty zákazníků padlé Bohemia Energy

Zákaznická centra dodavatelů energií poslední instance ČEZ, E.ON, PRE, Pražské plynárenské či innogy ve středu oblehli klienti končící Bohemia Energy, kteří se snažili zjistit co dál.

Fronta v zákaznickém centru PRE, která se stala tzv. dodavatelem poslední instance v hlavním městě pro klienty Bohemia Energy, která ukončila podnikání. Foto: Vít Šimánek, ČTK
U prodejců energií se tvořily fronty zákazníků padlé Bohemia Energy

„Mám od Bohemia Energy elektřinu i plyn. Hned jsem sem vyrazila, než se další lidé rozkoukají, co se stalo, a ta fronta bude mnohem delší,“ řekla odpoledne Právu paní Hana u zákaznického centra PRE v Jungmannově ulici v centru Prahy.
Šlo jí hlavně o to, ujistit se, že o dodávky nepřijde. „Na nějaké dohadování o tarifu to nevidím,“ konstatovala klientka Bohemia Energy.

Ve frontě čekaly tři desítky lidí, organizovaly je dvě brigádnice a posílaly je i do sousední Pražské plynárenské. „Kdo potřebuje řešit elektřinu i plyn, vystojí tuhle frontu, nejdřív na elektřinu, a pak může bez fronty přejít na Pražskou plynárenskou,“ popsala jedna z nich.

„Lidé sem kvůli dodávkám od dodavatele poslední instance chodit nemusí, to funguje automaticky. Ale oni si většinou myslí, že sem musí,“ dodala pracovnice.
Fronta stála i před pobočkou PRE v Nuslích, i když tam šlo o stálé zákazníky.

Fronty před zákaznickým centrem PRE v Praze

Foto: Jan Handrejch, Právo

Rušno v Hranicích i Hradci Králové

Zaplněné bylo také zákaznické centrum ČEZ v Praze 8. Mladý muž ze Středočeského kraje Právu popsal, že je klientem Bohemia Energy. Návštěvu si však naplánoval kvůli změně dodavatele elektřiny už dopředu. „To, že zrovna dneska skončí, jsem nečekal,“ připustil.

Rušno bylo u zákaznických center také na severní Moravě. „Jsou tam fronty lidí, chvílemi opravdu hodně dlouhé,“ potvrdil Právu po 15. hodině Vít Novák ze společnosti Novpro FM, která provozuje distribuční centra v Havířově, Hranicích a Kopřivnici.

Čekali i hodinu

V Hradci Králové čekali lidé až v hodinových frontách před prodejními centry ČEZ. Štosovat se tam začínali už od začátku minulého týdne, po středečním kolapsu Bohemia Energy fronty dosáhly svého vrcholu.

„Šel jsem si jakožto klient ČEZ jenom změnit nějaké maličkosti. Raději jsem to vzdal,“ konstatoval starší muž. Desítkám ostatních nezbylo než trpělivě čekat na některou z volných přepážek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků