Hlavní obsah
Provoz na pražském letišti pomalu ožívá. Foto: Profimedia.cz

Swiss od června obnoví lety z Prahy do Curychu

Letecká společnost Swiss International Air Lines obnoví od 5. června spoje mezi Prahou a Curychem. Zpáteční linka z Curychu by měla létat až čtyřikrát týdně. Na Twitteru to uvedlo Letiště Praha. Švýcarská společnost je tak sedmým dopravcem, který ohlásil návrat na pražské letiště po přerušení provozu během koronavirové krize.

Provoz na pražském letišti pomalu ožívá. Foto: Profimedia.cz
Swiss od června obnoví lety z Prahy do Curychu

Praha je jednou z desítek destinací, kam Swiss obnoví během června své lety. Celkem Švýcaři plánují obnovit až 190 letů za týden. Desítky spojů zavedl dopravce už v květnu.

Na začátku května do českého hlavního města začaly létat KLM z nizozemského Amsterdamu a Eurowings z německého Düsseldorfu. V pondělí obnovily provoz na třech linkách do francouzské Paříže, německého Frankfurtu nad Mohanem a Amsterdamu také tuzemské České aerolinie (ČSA).

Český dopravce zároveň obnovil linku do Stockholmu a od příštího týdne bude létat i do rumunské Bukurešti. Mezi dalšími potvrzenými linkami jsou spoje Lufthansy z Frankfurtu od 1. června a Air France z Paříže od 3. června. V červenci potom chce do Prahy z finských Helsinek létat tamní Finnair.

Vedle toho bez přerušení fungují linky do běloruského Minsku od tamní Belavie a do bulharské Sofie od tamní Bulgaria Air.

Provoz na pražském letišti tak pomalu ožívá. V dubnu letiště zaznamenalo bezprecedentní pokles provozu o 99,6 procenta, když odbavilo 5031 cestujících.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků