Hlavní obsah
Letadlo společnosti Smartwings Foto: David W Cerny, Reuters

Skupina Smartwings kvůli krizi propustí až 600 zaměstnanců

Letecká skupina Smartwings, do níž patří i ČSA, propustí až 600 zaměstnanců. Bude se to týkat pilotů, pilotek, stevardů, stevardek i provozních a administrativních pracovníků a pracovnic. Důvodem mají být finanční problémy po koronavirové krizi. Společnost Smartwings to oznámila v pondělí.

Letadlo společnosti Smartwings Foto: David W Cerny, Reuters
Skupina Smartwings kvůli krizi propustí až 600 zaměstnanců

Propouštět se má v několika vlnách od července do února příštího roku. Ve skupině nyní pracuje kolem 2500 lidí.

Již dříve server Zdopravy upozornil, že České aerolinie (ČSA), které jsou součástí skupiny Smartwings, by mohly propustit až 60 procent zaměstnanců. ČSA zaměstnávají 150 pilotů a 200 palubních průvodčích. Podle informací serveru má zůstat 75 stevardů a letušek a 56 pilotů a pilotek. Celkem 219 pracovníků by tak skončilo.

Skupina se dlouhodobě uchází o státní pomoc ve formě záruky za úvěr ve výši až 900 milionů korun. Jednou z podmínek, které si stát pro případnou pomoc aerolinkám kladl, bylo udržení všech 2500 zaměstnanců ČSA a Smartwings.

V pondělí ale vláda schválila úpravu programu záruk Covid Plus tak, že o miliardové úvěry se státní zárukou mohou žádat i firmy z dopravy a cestovního ruchu. Na pomoc tak může dosáhnout i skupina Smartwings.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků