Hlavní obsah
Jozef Sinčák končí v čele ČSA Foto: ČSA

Šéf ČSA Sinčák končí ve funkci

Po pěti letech ve vedení Českých aerolinií (ČSA) končí ve funkci předsedy představenstva Jozef Sinčák. Tomu v úterý končí i pětileté funkční období člena představenstva. Nový většinový vlastník ČSA, kterým je firma Travel Service, mu smlouvu neprodloužil.

Jozef Sinčák končí v čele ČSA Foto: ČSA
Šéf ČSA Sinčák končí ve funkci

Informaci serveru Zdopravy.cz Novinkám potvrdil mluvčí ČSA Daniel Šabík. Nové členy do představenstva podle něj v nejbližších dnech doplní valná hromada firmy.

Sinčák byl ve vedení ČSA od října 2013. Nejprve působil jako ředitel pro obchod a marketing a od září 2014 byl předsedou představenstva firmy. „Do konce roku bude pan Sinčák působit v ČSA jako konzultant a předávat agendu zvolenému nástupci. Společnost Travel Service jedná o dalším působení pana Sinčáka v připravované koncernové struktuře,” uvedl Šabík.

Sinčák do Českých aerolinií přišel z Letiště Praha, kde byl výkonným ředitelem divize pro obchod a korporátní služby a místopředsedou představenstva. Předtím působil řadu let v ING Investment Management a ČSOB.

Většinovým vlastníkem ČSA je Travel Service

Společnost Travel Service letos v únoru odkoupila 64 procent akcií ČSA od Korean Air a státní firmy Prisko. Stala se tak vlastníkem 97,7 procenta v národním leteckém dopravci. [celá zpráva]

České aerolinie patří mezi pět nejstarších aerolinek na světě. Loni přepravily 2,9 miliónu cestujících, meziročně o sedm procent více. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků