Hlavní obsah
UniCredit Foto: Alessandro Bianchi, Reuters

Přední světové banky chystají největší propouštění od 2015

Přední světové banky v letošním roce oznámily největší plány na propuštění za poslední čtyři roky. Více než 50 bank uvedlo, že zruší celkem 77 780 pracovních míst, což je nejvíce od roku 2015, kdy zrušily 91 448 pracovních míst. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na prohlášení bank a odborů.

UniCredit Foto: Alessandro Bianchi, Reuters
Přední světové banky chystají největší propouštění od 2015

Banky se snaží snižovat náklady, aby byly lépe schopné čelit zpomalujícímu ekonomickému růstu a přizpůsobily se digitální technologii.

Hlavní podíl na propouštění mají banky v Evropě, a to téměř 82 procent. Evropské banky navíc čelí dodatečným nákladům kvůli negativním úrokovým sazbám.
Za posledních šest let, včetně letošního roku, banky oznámily zrušení více než 425 tisíc pracovních míst. Ve skutečnosti je údaj zřejmě ještě vyšší, protože mnoho bank ruší pracovní místa, aniž by své plány zveřejnily.

Největší propouštění letos oznámila německá Deutsche Bank, která plánuje do roku 2022 snížit počet zaměstnanců o 18 tisíc, protože opouští z velké části investiční bankovnictví. Německo je nejvíce roztříštěným velkým bankovním trhem v Evropě a zemí nejvíce vystavenou nepříznivým dopadům negativních úrokových sazeb, protože německé banky vlastní více vkladů než jejich konkurenti v zahraničí. Z dalších evropských bank plánují větší počet zaměstnanců propustit také UniCredit, Santader či Commerzbank.

Banky zřejmě budou oznamovat další redukci počtu zaměstnanců i v příštím roce. Podle informovaných zdrojů o propuštění uvažuje švýcarská firma Julius Baer Group. Média také spekulují, že rušit místa se chystá španělská Banco Bilbao Vizcaya Argentaria (BBVA).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků