Hlavní obsah
Ceny pohonných hmot v České republice k 16. březnu Foto: David Ryneš, Novinky

Nafta za týden zdražila o 50 haléřů, více řidiči platí i za benzín

Ceny pohonných hmot v Česku v týdnu podruhé v řadě rostly, tentokrát navíc výrazněji. Nejprodávanější benzín Natural 95 od minulé středy zdražil o 23 haléřů na průměrných 26,76 Kč/l. Nafta je dokonce o 53 haléřů dražší než před týdnem, řidiči ji tankují průměrně za 25,47 Kč/l. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny dlouhodobě sleduje.

Ceny pohonných hmot v České republice k 16. březnu Foto: David Ryneš, Novinky
Nafta za týden zdražila o 50 haléřů, více řidiči platí i za benzín

Nejdražší pohonné hmoty jsou v Praze. Tamní čerpací stanice nabízejí benzín v průměru za 27,41 Kč/l. Nafta se v metropoli prodává průměrně za 26,33 Kč/l. V žádném jiném kraji se její cena nad šestadvacetikorunovou hranici nedostala.

Nejlevněji natankují řidiči v Libereckém kraji. Natural 95 tam stojí průměrně 26,28 Kč/l a nafta 24,98 Kč/l.

Paliva zlevňovala nepřetržitě od loňského listopadu až do začátku března. Nejdražší byly pohonné hmoty v období posledních sedmi let v roce 2012, kdy benzín stál v Česku přes 38 korun a nafta 37 korun.

Cena severomořské ropy Brent v pátek stoupla na 41 dolarů za barel, na začátku roku se přitom prodávala pod 30 dolarů za barel. Trh podpořil nižší růst ropných zásob ve Spojených státech a naděje na dohodu předních producentských zemí na zmrazení těžby.

Anketa
Jak reagujete na změny cen pohonných hmot?
Upravuji četnost a styl jízd autem
31.6 %
Nijak
68.4 %
Celkem hlasovalo 19 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků