Hlavní obsah
Výroba farmářských brambůrků se sice zastavila, ale na skladě ještě jsou. Foto: archiv Pavel Hradil

Koronavirus zastavil výrobu známých brambůrek, firma bojuje o přežití

Farmářské brambůrky hořčicové, česnekové, nebo jen solené. Jejich výrobu nyní poprvé kvůli epidemii koronaviru musela zastavit rodinná firma z Havířova, která za své výrobky obdržela v roce 2019 cenu Regionální potravina. Firma podle svých majitelů bojuje o přežití.

Výroba farmářských brambůrků se sice zastavila, ale na skladě ještě jsou. Foto: archiv Pavel Hradil
Koronavirus zastavil výrobu známých brambůrek, firma bojuje o přežití

Brambůrky zde vyrábí ručně, a ještě z kvalitních brambor od okolních pěstitelů. Jejich sortiment doplňuje také med z Jeseníků a prodej Báťkových bylinkových sirupů.

„Nebyla jiná možnost vzhledem k nastaveným opatřením a značným omezením, bojujeme o přežití. Polovina našich odběratelů je sice z obchodů, které jsou otevřené. Ale i tam šel prodej dolů. Druhou polovinu jsme ale dodávali do restaurací, hospůdek či jsme jezdili prodávat na různé farmářské trhy a akce. A to už nyní není možné,“ vysvětloval Právu majitel firmy Farmářské brambůrky/E-VITAE ovoce a zelenina Pavel Hradil.

Rodinná firma boj nevzdává

Dodal, že společně s manželkou Alenkou, která je druhou majitelkou společnosti, a jejich čtyřmi zaměstnanci, svůj boj nevzdávají. „Vrátili jsme se k tomu, co na jaře při lockdownu. Tehdy jsme na tom byli podobně. Nebyl odbyt, zůstalo nám na skladě velké množství brambor od místních pěstitelů a další jsme měli objednané. A tak jsme brambory začali prodávat přes náš e-shop www.farmarske.cz a rozvážet. A protože se to tehdy chytlo, tak to děláme zase,“ líčil podnikatel, který firmu buduje čtyři roky.

Rozšiřují sortiment i působnost

Na svůj e-shop nyní společnost přidala také prodej domácích vajíček a česneku. „Snažíme se rozšířit svůj segment, abychom nezůstali jen u těch brambůrků, kde to teď nejde. A domácí zeleninu a vajíčka vozíme lidem přímo domů. Rozvážíme hlavně v okresech Ostrava, Karviná a Frýdek-Místek, ale jezdíme i na Opavsko a Krnovsko. Ale to méně,“ popisoval Hradil.

Dalším krokem nyní podle něj je, že chtějí rozšířit okruh působnosti své firmy. Dosud se totiž specializovali jen na Moravskoslezský kraj. „Snažíme se nyní rozšiřovat své vzdělání i co se týče internetového marketingu a rádi bychom nabídli své brambůrky na území celého Česka,“ shrnul majitel brambůrkářské firmy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků