Hlavní obsah
Foto: Jan Handrejch, Právo

Hyundai postaví v Indonésii první továrnu, v zemi investuje 36 miliard

Jihokorejská automobilka Hyundai Motor podepsala dohodu, na jejímž základě postaví novou továrnu v Indonésii. Půjde vůbec o první výrobní závod společnosti v jihovýchodní Asii. Hyundai v zemi do roku 2030 investuje 1,55 miliardy dolarů (35,9 miliardy Kč).

Foto: Jan Handrejch, Právo
Hyundai postaví v Indonésii první továrnu, v zemi investuje 36 miliard

Nový závod vyroste východně od Jakarty a výrobu zahájí koncem roku 2021. Počáteční roční kapacita výroby má být 150 tisíc vozů. Hyundai ji plánuje později zvýšit na 250 tisíc vozů ročně.

Vyrábět se tam mají malé sportovně-užitkové vozy a víceúčelové vozy a společnost uvažuje také o výrobě elektrických vozidel vytvořených speciálně pro místní trh.

Hyundai se v zemi rozhodl postavit továrnu, aby se vyhnul clům, které se v případě členských zemí Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN) pohybují od pěti do 80 procent. Závod by měl dodávat vozy na indonéský trh, který je největším automobilovým trhem v regionu, ale také do dalších zemí ASEAN.

Hyundai dodal, že v důležitých zemích ASEAN, včetně Indonésie, Thajska, Malajsie, Vietnamu a Singapuru, se očekává růst prodeje aut do roku 2026 na 4,49 milionu vozů z 3,16 milionu v roce 2017, napsala agentura Reuters.

Hyundai za konkurenčními japonskými automobilkami v jihovýchodní Asii hluboce zaostává. Podle výzkumné společnosti LMC Automotive prodal v zemi za leden až září 122 883 vozů, zatímco japonská Toyota 854 032 vozů.

Hyundai je největším výrobcem automobilů v Jižní Koreji a spolu se spřízněnou společností Kia tvoří pátého největšího výrobce aut na světě.

Společnost Hyundai v listopadu 2008 oficiálně zahájila sériovou výrobu osobních aut v Nošovicích na Frýdecko-Místecku.

Tamní závod v loňském roce zvýšil zisk o téměř 8 procent na 7,22 miliardy korun. V květnu nošovická automobilka vyrobila třímiliontý vůz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků