Bývalý raper Wahlberg se loni objevil ve snímcích Transformers: Poslední rytíř a Táta je doma 2.

Bývalý zápasník wrestlingu Dwayne Johnson (45) loni vydělal o tři milióny dolarů méně (1,43 miliardy korun), a patří mu tak druhá příčka v žebříčku. Johnsonovi se tak vyplatilo účinkování v komedii Pobřežní hlídka a také v dobrodružném filmu Jumanji: Vítejte v džungli!, který vstoupí do kin na podzim.

Padesátníkovi Vinovi Dieselovi, který je známý ze série Rychle a zběsile, stačilo loni vydělaných 54,5 miliónu dolarů (1,19 miliardy korun) na třetí místo.

Pětici nejlépe placených herců doplňují komik Adam Sandler, který si loni vydělal 50,5 miliónu dolarů (1,1 miliardy), a hvězda kung-fu Jackie Chan s 49 milióny dolary (1,07 miliardy korun).

Herečka Emma Stoneová

Herečka Emma Stoneová

FOTO: Mario Anzuoni, Reuters

V Hollywoodu je tak nerovnost v příjmech mezi muži a ženami stále výrazná. Už minulý týden Forbes informoval, že nejlépe placenou herečkou je Emma Stoneová s loňskými příjmy ve výši 26 miliónů dolarů (572 miliónů korun), následovaná Jennifer Anistonovou s 25,5 miliónu dolarů (561 miliónů korun) a Jennifer Lawrenceovou s 24 milióny (528 miliónů korun).

Zmíněné tři herečky jsou zároveň jediné, kterým se podařilo pokořit dvacetimiliónovou hranici, kterou překonalo hned 16 jejich mužských kolegů.