Zastupitelstvo bude podmínky schvalovat 10. listopadu. Pokud i ono podmínky prodeje schválí, lze podle Vokřála připravit kupní smlouvu a další dokumenty, které by schvalovalo zastupitelstvo v prosinci. Prodej by se tak měl uzavřít definitivně do konce letošního roku.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Město se stane po dokončení obchodu majoritním vlastníkem výstavní společnosti, bude mít v držení 95 procent akcií.

Veletrhy Brno zprávu vítají. „Končí pro nás období nejistoty. Mělo negativní dopad nejen na nás, ale i na vystavovatele. V okolních zemích je také běžné, že výstavní společnosti vlastní města,“ řekl mluvčí společnosti David Pokorný.

Pro město je klíčové, aby se v Brně podařilo udržet výstavnictví. „Letošní strojírenský veletrh potvrdil, že město se díky tomu oživí,“ uvedl. Na hlavní veletržní činnost jsou navíc podle něj navázány další obchodní možnosti.

Již dříve také ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš řekl, že je potřeba udržet nastavený obchodní model dalších osm let, aby se Veletrhy zbavily dluhů. Německý vlastník inicioval jednání již před třemi lety, na čas se však zastavila.