„Domníváme se, že tím ještě zatraktivníme železniční dopravu a může se zvýšit počet cestujících,“ uvedl Fico po zasedání vlády. Sleva se týká těch, co si kupují týdenní nebo měsíční jízdenky.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Jedná se o nejekologičtější formu přepravy cestujících a zároveň je to mnohem bezpečnější forma přepravy než po silnicích,“ konstatoval ministr dopravy Ján Počiatek.

Sleva pro tyto cestující dosáhne 50 procent ve srovnání s cenou jednotlivě kupované jízdenky. Sleva platí pro druhou třídu ve vnitrostátní přepravě. Nové opatření se bude kromě Železniční společnosti Slovensko týkat také soukromého přepravce RegioJet, který jezdí na trati Bratislava–Komárno.

Mluvčí Železniční společnosti Slovensko Jana Morháčová Novinkám řekla, že cestující s týdenní a měsíční jízdenkou tvořili loni asi 11 procent z celkového počtu cestujících. V současnosti dosahuje sleva pro tyto cestující ve srovnání s jednotlivou jízdenkou 30 až 45 procent.

Slovensko loni 17. listopadu zavedlo cestování zdarma pro důchodce, studenty a děti. [celá zpráva]