Za první trojicí skončilo Švýcarsko a Nový Zéland. Japonsko je na místě 12. a Francie až na 18.

Česká republika v tabulce nefiguruje. Z jejích nejbližších sousedů je v ní Německo (na 11. místě) a Polsko (na 26. místě).

Důležitá je i bezpečnost

Dalšími kritérii byla spolehlivost demokratické vlády, HDP na hlavu, aktivní způsob života občanů, politický systém a neutralita vůči mezinárodním politickým vlivům.

Pro mnoho dotazovaných bylo důležité, jak bezpečně je v daných zemích. Tato charakteristika zřejmě přispěla k tomu, že Pákistán, ÍránIrák se ocitly na konci žebříčku. V jeho středu skončily USA (23. místo) a až v poslední třetině je Čína (43. místo).

Problémové země Evropy klesly

Největší propad oproti stejné studii z roku 2009 zaznamenalo Mexiko. Spadlo z 24. na 35. místo. Vzhledem k ekonomickým potížím si pohoršily také Řecko, IrskoŠpanělsko. Naopak ze 16. na 11. místo se díky solidní ekonomice posunulo Německo.

Studie země seřadila i v několika jednotlivých kritériích. Z hlediska kvalitní vlády je Kanada až na 4. místě za Švýcarskem, ŠvédskemNorskem. USA v první desítce nejsou vůbec.

V kategorii srovnávající země podle vyspělosti ekonomik je v první trojici Japonsko, Německo a Švédsko, Kanada je až šestá před USA.