„Vláda Slovenské republiky a parlament by měly pracovat na katastrofickém scénáři. Slovenskou ekonomiku bychom měli připravovat na návrat ke slovenské koruně,“ sdělil Slota na čtvrteční tiskové konferenci.

„Vyjadřuji hlubokou lítost, že jsme zlikvidovali naši původní měnu a udělali jsme z ní brikety na topení a mince jsme rovněž znehodnotili,“ nechal se slyšet slovenský politik.

Podle něj mělo být Slovensko prozíravější. Jako příklad uvedl Němce, kteří jsou na tom po ekonomické stránce podstatně lépe. „Němci dali svou marku do depozitu a kdykoli ji mohou z depozitu vybrat. Podle všeho ji také vyberou,“ je přesvědčen Slota.

Lítost nad vstupem do eurozóny

Předseda SNS nevěří, že evropské měně pomůže vykupování dluhopisů ItálieŠpanělska Evropskou centrální bankou. „Na ekonomiku eurozóny to stabilizačně nezapůsobilo,“ dodal.

Slota připustil, že SNS byla pro zavedení eura na Slovensku. „Neměli jsme dostatek informací o obrovském zadlužení Řecka a některých dalších států především jižní Evropy. Je to proces, který se spustil jako lavina,“ argumentoval.

Podle předsedy SNS v průběhu několika měsíců vypukne ekonomická krize v plném rozsahu. „Krize v roce 2012 bude pro ekonomiku Slovenska katastrofální, až nám bude všem líto, že jsme v eurozóně,“ zakončil svou pochmurnou předpověď.