Hlavní obsah
Jiří Zimola Foto: Milan Malíček, Právo

Zimola může v ČSSD skončit i bez vyloučení

Ačkoli někdejší místopředseda ČSSD Jiří Zimola nechce po své pondělní rezignaci na šéfa jihočeské buňky mluvit o tom, zda stranu opustí, může v ní skončit i bez dobrovolného odchodu či případného vyloučení. Ke ztrátě členství totiž stačí jediné: jeho kandidatura v podzimních krajských volbách za jeho nově založené hnutí Změna 2020.

Jiří Zimola Foto: Milan Malíček, Právo
Zimola může v ČSSD skončit i bez vyloučení

V takovém případě by podle stanov ČSSD automaticky přišel o členství. Právu to potvrdil předseda Jan Hamáček.

„Je to přesně tak, členství v sociální demokracii zaniká buď vstupem do jiné politické strany či hnutí, anebo kandidaturou ve volbách za takový subjekt,“ řekl.

V případě Zimoly prý není přívržencem vylučování, ale podle něj by se měl už někdejší místopředseda ČSSD rozhodnout. „Jiří Zimola by si měl konečně ujasnit, co chce,“ prohlásil Hamáček.

Zimola v úterý na dotaz Práva, zda hodlá opustit ČSSD a zda bude kandidovat v krajských volbách za hnutí Změna 2020, reagoval: „Odmítám dělat ukvapená rozhodnutí a chci si vše promyslet.“

Podle Zimolových kritiků může jeho nerozhodnost pramenit z toho, že při zakládání hnutí počítal s masivní podporou členů ČSSD, ale to se prý nenaplnilo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků