Hlavní obsah
Ministryně financí Alena Schillerová Foto: Petr Hloušek, Právo

Započítal jsem DPH na Starobrno jako na pivo. Lidé si utahují ze Schillerové

Jakou daň zaplatit u piva v hospodě a jakou u piva do džbánku? Otazníky kolem změn DPH, které přijdou od května ruku v ruce se startem poslední etapy elektronické evidence tržeb (EET), jsou předmětem nejen politických diskusí, ale také četných vtipů. Lidé se baví absurdními kombinacemi, které návrh skýtá. Na pomoc si přitom berou třeba Járu Cimrmana, Simpsonovi, film Vykoupení z věznice Shawshank či seriál Hospoda.

Ministryně financí Alena Schillerová Foto: Petr Hloušek, Právo
Započítal jsem DPH na Starobrno jako na pivo. Lidé si utahují ze Schillerové

Návrh snižuje daň u točeného piva konzumovaného v restauraci na 10 procent, ale jinde bude nápoj zdaněn 21 procenty. Nealkoholické nápoje včetně nealkoholických piv pak zůstanou v 15procentní sazbě DPH.

Lidé si návrh, který podle ministerstva financí „uleví hostinským”, vyložili po svém a vnímají tři daňové sazby u piva jako absurdní, neboť rozdíl mezi pivem a jeho nealkoholickou variantou jim přijde nepodstatný.

Stejně tak často nevidí rozdíl, vypijí-li si pivo v restauraci ze sklenice, u stánku z kelímku nebo doma, kam si je přinesou načepované v džbánku.

a tak se vysvetluje dan z piva 😂😂😂😂

Zveřejnil(a) Morinka Morce dne Čtvrtek 6. února 2020

Pivo, jeho konzumace a prostředí hospod a restaurací se objevuje v bezpočtu českých filmů. A legendární hlášky dostávají nový rozměr.

Lidé v souvislosti s návrhem neváhají popustit uzdu své fantazii a tvořivosti.

Obsluha: Dobrý den, co si dáte?
Host: Dal bych si řezané alko/nealko do džbánu, ale vypiju si to tady.
Hospodský: Laďo, hoď mu tam 100% DPH za provokaci!

Tak jak to bude s tím DPH? 😱A jaký vy na to máte názor? #pivo #dph #blaznivavlada #tochces #helax937 #ostrava #instagood #instadaily #follow️

Zveřejnil(a) Radio Helax 937 dne Čtvrtek 6. února 2020

Mezi díly využitými k lidové tvořivosti najde své místo i zahraniční drama – v tomto případě Vykoupení z věznice Shawshank.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků